Hármasával ütötték a gólokat, kikapott Villachban a Volán

Fordulatos meccs volt, az biztos: 3-0, 3-3, majd 6-3 is állt az eredményjelzőn. Mindez úgy, hogy egy harmadon át nem születetett gól a Sapa Fehérvár villachi vendégjátékán... Utána azonban beindult a nagyüzem, mindkét edzőnek kapust is kellett cserélnie, s bár úgy tűnt, ez nálunk lesz nyerő húzás, végül a jól hajrázó Villach behúzta a meccset. A Volán góljait most magyar játékosok ütötték, a harmadik sor különösen kitett magáért.
2013.10.31. 22:18 |

Két hete 4-2-re kikapott Fehérváron a Villach, de bármennyire vissza akartak vágni a hazaiak, egy harmadon át nem jutottak közel a megoldáshoz. A kapuba visszatérő Bálizs Bence 11 lövést hatástalanított, a fehérváriak hasonló intenzitással foglalkoztatták a Villach kapusát, aki ezúttal nem "kedvencünk" Lamoureux volt, hanem Thoma Höneckl. Szóval egy harmadnyi góltalanság után folytatták a felek, és elég megrázó lett a második játékrész eleje, mert a fele sem telt el, már 3-0 volt oda...Egészen pontosan 5 perc és 2 másodperc alatt kapott hármat Bálizs, ekkor döntött úgy Marty Raymond, a továbbiaktól megkíméli az előző meccseken családi gyász miatt hiányzó Brunyát. Jött az őt remekül helyettesítő Rajna Miklós, és meg is állította a gólesőt, sőt, a harmad végén Mihály révén emberelőnyből a szépítés is összejött. Ezt a gólt már Lamoureux kapta - mégpedig mindössze 8 másodperc jégen tartózkodás után! Ennyit volt benn, miután Hönecklt le kellett cserélni...

Így maradt remény a harmadik játékrészre, de abban talán nem is bíztak fehérvári részről, hogy ilyen parádésan folytatódik a meccs: a záró felvonás közepéhez közeledve másfél perc alatt kétszer köszönt be a harmadik sor! Szirányi Bence előbb kiszolgálta Német Attilát, majd maga is betalált, kiegyenlített a Volán! A Villach ereje ekkor mutatkozott meg, mert nem padlóra került, hanem szárnyakat kapott a házigazda és újabb hét perc elteltével ismét hárommal vezetett... Lélektani esélyt hagyott tehát veszni a Sapa Fehérvár, igaz, Villachban ki lehet kapni. A biztató jelekbe pedig belekapaszkodhatnak Szirányiék, mert megint látszott, a liga legjobbjaival is tudnak partiban lenni. A táblázaton nincsenek nagy különbségek, így bízhatunk benne, tovább fejlődve még számos kellemes meglepetést fog okozni a szurkolóknak a csapat.

EC Villach - Sapa Fehérvár AV19 6-3 (0-0, 3-1, 3-2)
Gl: Jarrett (2), McBride, Hughes, Unterluggauer, Pewal, illetve Mihály, Németh A., Szirányi.