-
„A zene mindenkié”
Tizenegy kórus lép színpadra az Alba Regia Gyermek- és Ifjúsági Kórusfesztiválon. A háromnapos rendezvényre a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI meghívására hat vendégkórus érkezett határon innen és túlról. A program pénteken közös énekléssel és nyitóhangversennyel kezdődött, szombaton fesztiválhangversennyel folytatódik, majd vasárnap folklórprogrammal és díjátadóval zárul.
2025.04.11. -
Új színházigazgatói pályázat kiírásáról döntöttek
Pénteki ülésén tárgyalt Székesfehérvár Közgyűlése a Vörösmarty Színház igazgatói feladatainak ellátásra kiírt pályázatról. A képviselőtestület megköszönte valamennyi pályázónak a szakmai koncepciójában leírt gondolatokat, ezzel együtt – figyelembe véve az elmúlt napokban lezajlott több meghallgatás tapasztalatait – egy új pályázat kiírására kérte fel a Humán Közszolgálati Szakbizottságot. Erre várhatóan már akár jövő héten sor kerülhet.
2025.04.11. -
Középpontban Széchenyi
Folytatódott a Gróf Széchenyi István életművét és hagyatékát feldolgozó Kodolányi Szabadegyetem. Ezúttal A szabadságharc után - Széchenyi Döblingben címmel tartott előadást Csorba László történész.
2025.04.11. -
A magyar költészet napja
Április 11, a magyar költészet napja. Ennek alkalmából számos program várja az irodalomkedvelőket Székesfehérváron is.
2025.04.10.
Három hét és Koronázási szertartásjáték a Nemzeti Emlékhelyen

Az idei Szertartásjáték III. Béláról szól. A tanulságos életutat bejáró, mégis keveset emlegetett uralkodó megkoronázását felelevenítő produkciót nem csak páratlan művészi értéke miatt érdemes majd megnézni. Az előadás mindenkor aktuális üzenetet hordoz, melyre a mai kor emberének is érdemes időről időre figyelmeztetnie magát. Béla, aki fiatalon egy politikai kiegyezés útján került a bizánci császárságba, hazahívott királyként rendíthetetlenül dolgozott Magyarország építésén. Noha még legközvetlenebb környezete is kétkedve fogadta a trónon, és a császár bábkirályának kiáltották ki, az uralkodó szavak helyett cselekedettel bizonyította, hogy Magyarország számára az első. Mind gazdasági, mind szellemi értelemben gazdagította hazáját, és olyan értékeket hagyott hátra, melyek a következő uralkodók számára szilárd irányjelzőül szolgálhattak.
Az idei produkció az uralkodó életét és döntéseit meghatározó emberi kapcsolatokra helyezi a hangsúlyt, hiszen III. Béla nem tartott véres hadjáratokat, nem volt botrányokkal tűzdelt élete. Egy cél lebegett a szeme előtt, melyet sikerült megvalósítania, hiába is próbálták gáncsolni: a szisztematikus országépítés, a keresztény magyar királyság megszilárdítása.
Bővebb információ: www.koronazas.hu