-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Három hónap alatt 87 lakás gyulladt ki Fejérben, egy ember meghalt
Az év első három hónapjában keletkezett lakástüzek eloltásához összesen 60 órára és 188 tűzoltójárműre volt szüksége a tűzoltóegységeknek a vármegyében. Összesen 1033 négyzetméternyi épített terület égett le, 10 otthon vált tűz miatt lakhatatlanná, emiatt 20 embernek kellett átmenetileg elköltöznie.
A 87 tűzzel érintett épület közül egyikben sem volt füstérzékelő, holott ezek az eszközök a tűz keletkezésekor azonnal jeleznek, és még van idő cselekedni.
A legtöbb tűz a konyhában keletkezett, ez az összes eset 16 százaléka. A tűzesetek 13 százalékában a nappaliban, 11 százalékában a kéményben, 8 százalékában pedig a hálószobában csaptak fel a lángok. A tűz legtöbbször elektromos problémára, a fűtés hibáira, nyílt láng használatára, illetve főzésre vagy dohányzásra vezethető vissza. A vármegyében a legnagyobb tűz február 9-án, Szabadbattyánban volt, ahol egy száznyolcvan négyzetméteres lakóház négy helyisége, a tetőszerkezet és a hozzáépített melléképület égett. A leghosszabb beavatkozás január 13-án történt Tácon, ahol egy kétszintes családi ház tetőszerkezete és tetőtere borult lángba. Az épület oltása az utómunkálatokkal együtt három és fél órát vett igénybe. A katasztrófavédelem Fejér vármegyében két lakástűz esetében indított tűzvizsgálati eljárást a tűz pontos keletkezési helyének, idejének és okának feltárása érdekében. A beavatkozást 8 épületnél gázpalackok nehezítették.
A lakástüzek megelőzése érdekében tanácsos a konyhába, hálószobába és a nappaliba füstérzékelőt szerelni a mennyezetre.
Olyan füstérzékelők is beszerezhetőek, amelyek füst esetén nemcsak hangosan sípolnak, hanem jelzést is küldenek az okostelefonra. Ez praktikus megoldás lehet idős, egyedül élő hozzátartozóink védelmére. Az első negyedévben szén-monoxid miatt 15 alkalommal riasztották a tűzoltókat Fejérben. Szén-monoxid-mérgezés gyanújával egy ember került kórházba. Akkor keletkezik szén-monoxid, ha zárt térben nyílt láng ég, és nem megfelelő a levegő-utánpótlás. Az ilyen helyiségekben állandó és automatikus szellőzésre van szükség, az ablakokba légbevezetőt kell szerelni, nem elegendő időnként szellőztetni.