Három vereség az Alba mérlege a szlovákiai tornán

Az Alba Fehérvár győzelem nélkül zárta újabb felkészülési tornáját. A Prievidza otthonában a német Göttingen és a szlovén Rogaska szoros, a házigazda Prievidza sima meccsen verte a fehérváriakat. Mentség lehet, hogy Simon Balázs el sem utazott a tornára, és az első számú irányító helyettese, Tóth Péter is megsérült. Sok munka vár még Marcel Tenter csapatára.
2014.09.22. 11:42 |
Az Alba Fehérvár győzelem nélkül zárta újabb felkészülési tornáját. A Prievidza otthonában a német Göttingen és a szlovén Rogaska szoros, a házigazda Prievidza sima meccsen verte a fehérváriakat. Mentség lehet, hogy Simon Balázs el sem utazott a tornára, és az első számú irányító helyettese, Tóth Péter is megsérült. Sok munka vár még Marcel Tenter csapatára.

A Simon Balázs kisebb lábsérülése miatt kapitányát és irányítóját vesztő Alba jó meccset játszott a Bundesligát képviselő Göttingennel, az első félidőben még vezetett is, végül 85-78-ra maradt alu, főleg, mert a harmadik negyedben kevés pontot szerzett. Hasonló volt a koreográfia a Rogaska ellen is, szünetben még 9 ponttal állt jobban ellenfelénél a Fehérvár, de ismét leadta előnyét a fordulás után. Rengeteg büntető maradt ki a végjátékban is, ezt a meccset hozni lehetett volna (75-78). Tóth Péter, aki Simon hiányában irányított, hamar megsérült, így aztán a "harmadik opcióként" egyes poszton szereplő Supola Zoltán kezébe került a karmesteri pálca. A Prievidza ellen azonban már fáradtan és szétesően játszva sima, 75-50-es vereség lett a vége.
A játékosok közül Lasan Kromaht lehet kiemelni hétvégi teljesítménye alapján, az amerikai hátvéd a három meccsen 45 pontot szerzett, honfitársa, Melvin 41-gyel követte, de a dobószázaléka nem volt igazán jó. A harmadik légiós, Djapa sok dobást vállalt, de center létére inkább kintről, a brusztolás a palánk alatt Csorvásira maradt. Nem jó a három vereség, de nyilvánvaló, hogy a tanulságok fontosabbak az eredménynél - csütörtöktől Nyíregyházán mutathatja meg az Alba, levonta-e ezeket a tanulságokat. Az újabb tornán magyar ellenfelekkel, a Jászberénnyel és a Nyíregyházával is játszik a csapat.