Háromgólos Videoton győzelem a Vasas ellen

A Videoton FC hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Vasas felett a labdarúgó Soproni Liga 28. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így egy pontra csökkentette hátrányát a listavezető és címvédő Debrecennel szemben. A Vidi könnyedén kitömhette volna ellenfelét, így a Vasas örülhet, hogy végül megúszta három kapott góllal. Videoton FC-Vasas 3-0 (1-0)
2010.05.14. 21:06 |
A Videoton FC hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Vasas felett a labdarúgó Soproni Liga 28. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén, így egy pontra csökkentette hátrányát a listavezető és címvédő Debrecennel szemben.

Soproni Liga, 28. forduló:
Videoton FC-Vasas 3-0 (1-0)

Székesfehérvár, 3129 néző, v.: Farkas Á.
gólszerzők: Nikolic (16., 51.), Sándor (59.)
sárga lap: Horváth G. (39.), illetve Danpa (58.), Gáspár (61.), Kovács G. (76.)

Videoton: Sebők - Andic, Lipták, Horváth G., Elek - Sándor, Farkas I. Balázs, Polonkai (Szakály D., a szünetben) - Nagy D., Nikolic (Lencse, 62.), Alves (Sitku, 78.)

Vasas: Végh - Balog Zs., Gáspár, Mileusnic (Majoros, 55.), Mendoza - Benounes, Bakos, Danpa (Murányi, 72.), Kovács G. - Beliczky, Remili (Divic, 55.)

Unalmasan csordogált a játék az első negyedórában, majd villámcsapásra megélénkült a hazai együttes és vezetést is szerzett a gólkirályi címre törő Nikolic révén. Az első félidőben nem tudta növelni előnyét a Debrecent üldöző Videoton, számos helyzetet hagyott kihasználatlanul. Fordulás után már esélyt sem adott a fehérvári gárda a motiváció nélkül futballozó ellenfelének és gyorsan növelte előnyét. A Vidi könnyedén kitömhette volna ellenfelét, így a Vasas örülhet, hogy végül megúszta három kapott góllal.