Háromgólos Videoton győzelem Kaposváron

Nem született meglepetés a Videoton – Kaposvári Rákóczi találkozón a labdarúgó NB1 13. fordulójának első, szombati mérkőzésén. A vendégek André Alves duplájával és Dusan Vasziljevics góljával már egy félidő után magabiztosan vezettek, a második játékrészben még Elek Ákos is betalált, a végén Oláh Lóránt állította be a 4-1-es végeredményt.
Kaposvár – Videoton 1-4 (0-3)
2010.11.06. 18:30 |

Két perc kellett a Mezey-csapatnak a vezetéshez, Kovácsevics kezezett a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest André Alves lőtte a bal sarokba (0-1). Rögtön egyenlíthetett volna a Kaposvár, de Peric fejesét Bozsovics nagy bravúrral hárította. A 12. percben duplázott a Vidi, miután egy védelmi hibát kihasználva Vasziljevics a kapust kicselezve lőtt az üres kapuba (0-2). A Rákóczi csapata továbbra sem találta a ritmust, majd a 23. percben ismét kapitulált a védelem, Alves egy visszacselt követően éles szögből tekert a hosszú felsőbe (0-3). A szünetig még szépíthettek volna a hazaiak, de sem Peric sem Oláh nem tudott túljárni a remekül védő Bozsovics eszén.

A második játékrész elején is a vendégek domináltak, kényelmesen tartották a labdát, majd 67. percben Elek Ákos közeli találatával négygólosra nőtt a különbség (0-4). A Videoton ezt követően visszavett a tempóból, a Kaposvárnak pedig összejött a szépítés, a 76. percben Kulcsár kiugratása után Oláh lőtt a hálóba (1-4). De ez már nem osztott-szorzott, a Videoton kényelmes játékkal gyűjtötte be a három pontot, a találkozót emberhátrányban befejező Kaposvár ellen.

Gólszerzők: Alves (2., 23.), Vasziljevics (12.), Elek (67.)