-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Hárommillió forintos támogatást kapott az Óbudai Egyetem a Howmet Aerospace Alapítványtól
Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán tartott hétfői sajtótájékoztatón vették át a 3.000.000 forintos támogatást az egyetem vezetői.
A rendezvényen elsőként Mészáros Attila alpolgármester köszöntötte a résztvevőket és elmondta, immár legalább ötödik alkalommal találkoznak az egyetem képviselőivel nagy összegű támogatás átadásának apropójából. Szeretném megköszönni a Howmet-Köfém több éves partnerségét, amely anyagi és szakmai egyaránt. A támogatások mellett, akár a duális képzésben, akár a szakmai programokban évről-évre nagyon sok segítséget kapunk a cégtől. Azt gondolom, hogy az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara az elmúlt években nagyon komoly fejlődésen ment keresztül: az infrastruktúra és a hallgatói létszám növekedésben is folyamatos az előrelépés, ami a város iparának szempontjából nagyon fontos tényező, zárta köszöntőjét az alpolgármester.
Ahhoz, hogy korszerű legyen a felsőoktatásunk és a képzésünk, nélkülözhetetlenek a korszerű, up-to-date eszközök, fogalmazott Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának dékánja, aki köszönet mondott Budavári Csabánénak, az Alba Regia Műszaki Kar Felsőoktatásáért Alapítvány elnökének a dinamikus együttműködésért.
Arról, hogy milyen hasznosan tudta használni az egyetem a támogatást, Széll Károly docens tartott előadást a megjelenteknek. Elmondta, az oktatáson túl a kutatásban és a fejlesztésben is nagy hasznát vették az eddigi és a mostani támogatásoknak is. Létrejött többek között egy robottechnikai központ, amelynek köszönhetően a helyi iparban található gyártósorokat sikerült integrálniuk az egyetemi oktatásba. Megvalósult az egyetemen egy pneumatikai labor, valamint foglalkoznak a virtuális valósággal is, amelyből a sajtótájékoztató után egy rövid bemutató is tartottak.