Hat ország legjobb női futsal csapatai Fehérváron

Hat ország bajnokai illetve kupagyőztesei csapnak össze a Székesfehérváron pénteken és szombaton sorra kerülő Hat Nemzet Kupája elnevezésű női futsal-tornán. A Csehország, Montenegró, Olaszország, Svájc, Ukrajna és Magyarország női teremlabdarúgóit felvonultató viadalt a játékidőt kivéve - ami 2x20 perc helyett 2x25 perc lesz - a FIFA hivatalos futsalszabályzata szerint rendezik meg - hangzott el az esemény hétfői sajtótájékoztatóján.
2010.08.16. 15:08 |
Hat ország bajnokai illetve kupagyőztesei csapnak össze a Székesfehérváron pénteken és szombaton sorra kerülő Hat Nemzet Kupája elnevezésű női futsal-tornán. A Csehország, Montenegró, Olaszország, Svájc, Ukrajna és Magyarország női teremlabdarúgóit felvonultató viadalt a játékidőt kivéve - ami 2x20 perc helyett 2x25 perc lesz - a FIFA hivatalos futsalszabályzata szerint rendezik meg - hangzott el az esemény hétfői sajtótájékoztatóján.

"A sportág Magyarországon jelenleg amatőr szinten zajlik - nyilatkozott Várhidi Péter, a tornán a hazaiakat képviselő Alba-Vesta SE szakvezetője. - Számunkra itt fog kiderülni, hogyan állunk Európához képest. Szeretnénk megismételni a tavalyi eredményt és döntőbe jutni, de a mi szereplésünktől függetlenül biztos, hogy a közönség jól fog szórakozni." A magyar női futsal-bajnokság 2009-2010-es szezonjában a Vesta egy döntetlen mellett minden mérkőzését megnyerve szerezte meg az első helyet.