Hatodik hellyel nyitotta a szezont Kovács Sarolta

A budapesti Peridot fedett pályás verseny hagyomá-nyosan az év első nemzetközi megmérettetése a magyar öttusázók számára. A női döntőben Kovács Sarolta hatodik helyen zárt, miután a kombinált számban többen megelőzték. Alekszejev Tamara remek lovaglás után a kombiban már nem állt rajthoz, mert addigra belázasodott. A férfiaknál Málits István volt a legjobb fehérvári, a 13. helyen ért célba.
2015.01.19. 09:20 |
A budapesti Peridot fedett pályás verseny hagyományosan az év első nemzetközi megmérettetése a magyar öttusázók számára. A női döntőben Kovács Sarolta hatodik helyen zárt, miután a kombinált számban többen megelőzték. Alekszejev Tamara remek lovaglás után a kombiban már nem állt rajthoz, mert addigra belázasodott. A férfiaknál Málits István volt a legjobb fehérvári, a 13. helyen ért célba.

A címvédőként rajthoz álló, 2011-ben világbajnoki ezüstérmes Kovács Sarolta a vívásban ötödik lett, majd az úszás megnyerése után az összetettben az élre került. A lovaglásban a 44 fős mezőnyben két verőhibával a 29. helyet szerezte meg, de nem szedett össze jelentős ponthátrányt, így a záró – futásból és lövészetből álló – kombinált számnak a fehérorosz Tacjana Jelizarovával együtt elsőként vághatott neki. Az első sorozat lövészetet szinte egyszerre teljesítették és futásban Kovács tapadt Jelizarovára. A folytatásban azonban ellenfele jobb volt, a magyar öttusázó hátránya fokozatosan nőtt. Végül a 12. helyről rajtoló fehérorosz Volha Papus haladt át elsőként a célvonalon, Kovács a futamában ötödik lett, ám mivel az első futam győztese jobb eredményt ért el nála, a hatodik helyet szerezte meg.
A szintén válogatott Alekszejev Tamara, aki megnyerte a lovaglást, a kombinált számban már nem állt rajthoz, mert addigra belázasodott.
A férfiak döntőjében Kasza Róbert egy elnézett lövészet, Tibolya Péter pedig a rosszul számolt futókör miatt került hátrányba, de előbbi így is második lett. A Volán Fehérvár öttusázója, Málits István vívásban jól teljesített, lovaglásban és a kombinált számban is a mezőny első felében végzett, végül 13. helyen futott át a célvonalon. Strobl Krisztián (Alba Öttusa) 17. lett.