Hátrányos helyzetű munkavállalók képzése a régióban


Csaknem 1800 hátrányos helyzetű ember foglalkoztatását segítő program kezdődött európai uniós támogatással, 2,46 milliárd forint forrásból a közép-dunántúli régióban. Az álláskeresők, illetve megváltozott munkaképességűek az állapotfelmérést követően, személyre szabott, az egyéni élethelyzeteket is figyelembe vevő egyéni terv alapján vesznek részt a programban. A képzéssel kapcsolatos kiadásokat, a helyközi utazási költségeket megtérítik számukra. A képzés idején a mindenkori minimálbérnek megfelelő összegű keresetpótló juttatást kapnak a résztvevők.
2008.03.26. 01:40 |
 Csaknem 1800 hátrányos helyzetű ember foglalkoztatását segítő program kezdődött európai uniós támogatással, 2,46 milliárd forint forrásból a közép-dunántúli régióban - közölte a regionális munkaügyi központ főigazgató-helyettese.

Az Új Magyarország Fejlesztési Tervben meghirdetett, Társadalmi Megújulás Operatív Program (TÁMOP) 80 százalékos uniós és 20 százalékos hazai támogatással, két éves ütemezésben, 2013-ig valósul meg - mondta el Sós Ferenc. A legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkezők, a pályakezdők, az ötvenedik életévüket betöltöttek, a gyeden, gyesen levők mellett - figyelembe véve a régió sajátosságait - bevonják a programba a megváltozott munkaképességűeket is.

Az utóbbi csoportból a program első két évében százötven embert kívánnak visszavezetni a munkaerőpiacra, képességeik fejlesztésével, foglalkoztatásuk átmeneti támogatásával. (Bár a VSZOSZ vezetője lapunknak cáfolta, hogy finanszírozási gondok miatt több ezer megváltozott munkaképességű kerülhet az utcára, a MAÉSZ elnöke kitart állítása mellett - a szakminisztérium mindenkit megnyugtat.

A program a munkaügyi központok, a civil szervezetek, a gazdaság és az álláskeresők együttműködésén alapul. A célt képzéssel, valamint különféle, részben személyre szabott, s a munkába bevont civil szervezetek humán szolgáltatásaival kívánják elérni.

Az álláskeresők, illetve megváltozott munkaképességűek az állapotfelmérést követően, személyre szabott, az egyéni élethelyzeteket is figyelembe vevő egyéni terv alapján vesznek részt a programban. A megvalósításban személyes segítők, mentorok támogatják őket.

A képzéssel kapcsolatos kiadásokat, a helyközi utazási költségeket megtérítik számukra. A képzés idején a mindenkori minimálbérnek megfelelő összegű keresetpótló juttatást kapnak a résztvevők, s hosszú távú foglalkoztatásukat bérköltség támogatással is igyekeznek segíteni.

A kedden indított programra a régió 24 munkaügyi kirendeltségén jelentkezhetnek az érdeklődők, de a lehetőségre a munkaügyi szakemberek külön is felhívják az érintettek figyelmét. (A TÁMOP pályázatai mindig is nagy sikernek örvendtek, ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy számos ablak keretösszegét néhány nap alatt lekötötték, így az irányító hatóság azok lezárására kényszerült.