Hazai pályán diadalmaskodott a Tóvárosi a Játékos Sorverseny Városi Döntőjében

Szombaton délelőtt szervezték meg a 2014/2015. tanév Játékos Sportverseny Diákolimpiai Városi Döntőjét. A városi fináléban nyolc általános iskola tanulói mérhették össze tudásukat a legjobb eredmény eléréséért. A tanulóknak összesen tíz játékos feladatot kellett végrehajtaniuk a szombati sportos programon, amelyet végül a házigazda Tóvárosi Általános Iskola nyert meg. A győztes intézményen kívül a szervezők ezúttal is díjazták a legjobban szurkoló iskola közönségét.
2014.11.22. 15:06 |
KÉPGALÉRIA a versenyről
 Még csak egy hét telt el az ARAK AKTIV Városi Döntő óta, de ezen a szombaton újabb sportos program várt a székesfehérvári általános iskolásokra. A 2014/2015. évi tanév Játékos Sportverseny Városi Döntőjében összesen nyolc székesfehérvári általános iskola (Tóváros, Vörösmarty, Hétvezér, Felsőváros, Bory, Németh László, Kossuth, Munkácsy) tanulói mérhették össze tudásukat. A versenynek a tétje az volt, hogy melyik intézmény diákjai tudnak jogot szerezni maguknak a megyei döntőn való indulásra.
 A programot Östör Annamária, Székesfehérvár egészségügyi és sporttanácsnoka nyitotta meg. „Nagy öröm számomra, hogy ebben a szép, megújult tornateremben találkozhatunk ismét, ahol a gyermekek most sportolhatnak. A Tóvárosi Általános Iskolán kívül még három másik intézmény tornatermének lett ilyen fantasztikus padlója. Gratulálok azoknak a csapatoknak, akik bejutottak a Városi Döntőbe! Köszönöm továbbá azoknak, mind az Önkormányzat, mind pedig az iskolák részéről, akik lehetővé tették ennek a versenynek a megszervezését!” – mondta Östör Annamária, aki sok sikert és eredményes sportolást kívánt minden résztvevőnek.
 A szombati megmérettetésen összesen tíz különféle játékos feladatban, például a várfoglalóban vagy a kalapos váltóban kellett minél több pontot összegyűjteniük a tanulóknak. Végül akárcsak tavaly, a Tóvárosi Általános Iskola diadalmaskodott, megelőzve a Hétvezér Általános Iskolát és a harmadik helyezett Felsővárosi Általános Iskolát. A győztes iskola jogot szerzett magának a megyei döntőben való indulásra. A szervezők ezen felül a drukkerekre is gondoltak: a Munkácsy Mihály Általános Iskola szurkoló közössége ezúttal is különdíjban részesült, melynek keretében egy serleg lett a jutalmuk. A díjakat Magony Tamás, a Polgármesteri Hivatal Civil, Ifjúsági és Sportiroda sportmunkatársa adta át a győzteseknek.
A 2014/2015. tanévi Játékos Sportverseny Városi Döntőjének végeredménye:

1. helyezett: Tóvárosi Általános Iskola. Felkészítő tanár: Bacsi Mihály
2. helyezett: Hétvezér Általános Iskola. Felkészítő tanárok: Gyentiné Huszár Margit és Farkas Andrea
3. helyezett: Felsővárosi Általános Iskola. Felkészítő tanár: Fésüs Irén
4. helyezett: Munkácsy Mihály Általános Iskola. Felkészítő tanár: Lehner Ágnes
5. helyezett: Németh László Általános Iskola. Felkészítő tanár: Lengyel Katalin
6. helyezett: Vörösmarty Mihály Általános Iskola. Felkészítő tanár: Molnárné Sas Magdolna
7. helyezett: Kossuth Lajos Általános Iskola. Felkészítő tanár: Sziliné Soós Lídia
8. helyezett: Bory Jenő Általános Iskola. Felkészítő tanár: Szűcsné Kovács Andrea

A legsportszerűbben és a legjobban szurkoló közösségek különdíjazottjai lettek:

1. helyezett: Munkácsy Mihály Általános Iskola szurkoló közössége
2. helyezettek: Németh László, Tóvárosi, Felsővárosi és a Hétvezér Általános Iskolák szurkoló közösségei
3. helyezettek: Vörösmarty Mihály, Bory Jenő és a Kossuth Lajos Általános Iskolák szurkoló közösségei