Hazai pályán kapott ki a Fehérvár KC az Érdtől

A legjobb négy közé jutás szempontjából nagyon fontos találkozót rendeztek szombat este a női kézilabda bajnokságban. A Fehérvár KC azonban nem bírt hazai pályán az Érddel, így a vendégek nagy lépést tettek az elődöntő felé.
Fehérvár KC – Érd 20-25 (9-14)
2015.01.24. 20:40 |

Jól kezdett Székesfehérváron az Érd, hiszen Kovács Anna, Klivinyi, és Schatzl góljaira csak Tilinger tudott válaszolni. 1-3 után azonban egyenlített az FKC, de tíz perccel később már négy volt közte, a 8-4-re vezetett a motiváltabban kézilabdázó Érd. Tilinger és a Kazait helyettesítő Tanabe találataival, és egy 3-1-el ismét visszazárkózott mínusz kettőre a Fehérvár, még épp jókkor – gondolhatták a hazai drukkerek – a játékrész hajrája előtt. Az utolsó percekben azonban megint a vendégek irányítottak, és Schatz Nadine vezérletével a szünetre ötgólos előnyt épített ki Szabó Edina gárdája.

A fordulás után sem találta ellenfelén a fogást a Fehérvár, a 42. percben már 20-11-es előnyben volt az Érd. Ekkor azonban megint jött a Tilinger-Tanabe páros, és egy 3-0-val közelebb lopta a hazaiakat, a további közeledéshez azonban már nem maradt erő. A hajrára már gyakorlatilag nem maradt kérdés, az Érd 25-20-ra legyőzte a Fehérvárt. Ez pedig azt jelenti, hogy a Pest megyeiek lépéselőnybe kerültek a Fehérvárral szemben a legjobb négy közé jutás szempontjából, hiszen a mérkőzés előtt azonos pontszámmal állt a két együttes a negyedik és az ötödik helyen. Annyit hozzá kell tenni mindenképpen a találkozóhoz, hogy a Fehérvár megóvta a mérkőzést, mivel Kovács Anna, az érdiek átlövője a legutóbbi meccsén piros lapot kapott az utolsó percen belül, így elméletileg nem léphetett volna pályára. A döntés ellen az érdeik fellebbeztek, ami halasztó hatájú lehet, de az is előfordulhat, hogy a szövetségben hibáztak...

A Fehérvár majd a Ferencváros otthonában folyatatja jövő szombaton, nem esélyesként, de ha az ősszel a Siófok pontot tudott rabolni a fővárosban, akkor ez miért ne sikerülhetne Tilingeréknek is? Igaz, ehhez sokkal jobban kell játszani, mint az Érd, vagy a Dunaújváros ellen. Hiszen ezen a két találkozón főleg támadásban akadtak problémák, beszéde adat, hogy mindkét mérkőzésén 20 gólt szerzett z FKC, Dunaújvárosban ebből 10-et, míg az Érd ellen 11-et Tilinger szerzett…

Fehérvár: Kiss, Tanabe 3, Csáki 2, Tilinger 11(6), Horváth 2, Bogoszavljevics 1, Hajduch, Ishitate, Mayer 1, Emberovics, Shteriova.