Hazai pályán sem szakadt meg a rossz Volán-sorozat

Mély gödörből igyekszik kimászni a Sapa Fehérvár AV19, s a sereghajtó Ljubljana ellen erre akkor is jó esély mutatkozott, ha a szlovén csapat vasárnap legyőzte a mieinket. Az első harmad azonban a rossz sorozat folytatása volt, kétgólos hátrányba kerültek Rajnáék, a folytatásban ellenben nagy nyomás alá helyezték a vendégek kapuját. A rendes játékidőben sikerült egyenlíteni, de a hosszabbítás Ljubljana-győzelmet hozott.
Sapa Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 2-3
2013.11.21. 20:44 |
Mély gödörből igyekszik kimászni a Sapa Fehérvár AV19, s a sereghajtó Ljubljana ellen erre akkor is jó esély mutatkozott, ha a szlovén csapat vasárnap legyőzte a mieinket. Az első harmad azonban a rossz sorozat folytatása volt, kétgólos hátrányba kerültek Rajnáék, a folytatásban ellenben nagy nyomás alá helyezték a vendégek kapuját.A rendes játékidőben sikerült egyenlíteni de a hosszabbítás Ljubljana-győzelmet hozott.

Visszatérhetett a jégre Tokaji és Jackman is - ez alapján nem hittük volna, hogy a hazai pályán játszó Volánnak gondjai lesznek a védekezéssel. Aztán lettek, de lehet, hogy az Olimpijának egyszerűen fekszik a fehérváriak játéka. Van ennek történelmi előzménye, ám az idei Ljubljana sokkal gyengébbnek tűnt eddig a Volánnal rendre nagy csatákat vívó korábbiaknál. Most mégis megint előkerült a minket bosszantó formájuk, ami kakaskodásokban, de gólokban is megmutatkozott... Magosit különösen sikerült felidegesíteni, sajnos fegyelmiig jutott már az első harmadban, két bunyóval. A Ljubljana pedig két gólig, Macaulay két és fél perc alatt rámolta be ezeket Rajna Miklós kapujába. Úgy tűnt, megint nem mi jövünk ki jobban az idegek csatájából.

A második harmad aztán már jobb hokit hozott hazai részről, felpörgette a tempót a Volán és egy emberelőnyt kihasznált. A palánkról visszapattanó korongot Naglich pofozta be - egyéb pofonok is lógtak a levegőben, mert érezhető volt a ljubljanaiak provokatív szándéka. Jackman mutatós jobbegyenessel vett elégtételt egy gáncsolásért, ennek következtében kettős embhátrányt is ki kellett védekezni, sikerült. Utána viszont a zöldmezesek kapták a büntetéseket, de csak a bíróktól, a Volán nem tudta kihasználni a lehetőségeket, pedig a második harmad hajrájában volt, hogy az üres kapuba kellett volna bepasszolni a korongot. Az igazsághoz tartozik, hogy Rajnának is akadt bravúrja ebben a játékrészben.

Áthúzódó emberelőnnyel kezdte a Sapa Fehérvár a harmadik harmadot, ezt még nem, a következőt viszont sikerült kihasználni. Banham visszatett korongjából Naglich duplázott, szezonbeli 10. gólját szerezve - a pontlistán pedig felzárkózva a többi légióshoz (Yellow Horn, Banham, Sarauer és Naglich is egyértelmű húzóember a statisztika tanúsága szerint). Az egyenlítés után is maradt a Volán-fölény, egy-egy gyors kontrában bíztak inkább a szlovének. Ezeknél Rajnának kellett bizonyítania, hogy igaza volt Marty Raymondnak, amikor azt mondta: jobbak a kapusaink annál, amit mostanában mutattak. A hajrában már többször kijöttek a vendégek, sőt, tűz alá vették a kaput, és nem érdemtelenül szerezték meg első (!) idegenbeli pontjukat. A hosszabbítás vége előtt 25 másodperccel Verlic góljával pedig hozzátettek még egyet, újabb demoralizáló pofont osztva ki a továbbra is gödörben lévő Volánnak. Igaz, ezúttal legalább jutott egy pont a fehérváriaknak is.

Sapa Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 2-3 (0-2, 1-0, 1-0, 0-1) hosszabbítás után
Gl.: Macaulay (2), Verlic, illetve Naglich (2).