Hazai pályán szépített az Albacomp a Falco KC ellen

Az Albacomp hozta a túléléshez kellő győzelmet, és szépített a Falco ellen a férfi kosárlabda NB I rájátszásában. Magabiztosan 100-90-re (22–25, 31–23, 23–20, 24–22) nyertek a fehérváriak hazai pályán, így a három győzelemig tartó párharc állása 2-1 a Falco KC javára.
2009.05.05. 21:43 |
 A túlélés volt a tét az Albacomp számára, hiszen eddig mindkét meccsét négy ponttal nyerte a Falco. Ennek ellenére a vendég csapat kezdett jobban és csak az első negyedet követően kapta össze támadójátékát az Albacomp, majd 30–29-nél Morrison ziccerével átvették a vezetést. A második negyed végére aztán már öttel ment a hazai csapat, sőt Morrison és Bell kosaraival tovább növelte előnyét, amely a 30. percre két számjegyű lett.A fehérváriak innen már nem hagyták kicsúszni kezükből a reményeiket tovább éltető mérkőzést, elhúztak a hajrára tizenöt ponttal. A szombathelyi büntetők már későn jöttek, az Albacomp magabiztosan tudott győzni hazai pályán.