-
Toborzókampány Fehérváron
Csütörtökön a MET Arénánál, szombaton pedig a Belvárosban tűnnek fel különleges katonai járművek és gépek: a honvédség toborzókampányában a MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár mintegy száz katonát vár kötelékébe.
2025.04.08. -
Születés Fája 2025.
A tavalyi évben 617 székesfehérvári kisbaba született a Szent György Kórházban. Tiszteletükre egy újabb fát ültettek el kedden délelőtt a Jávor Ottó tér melletti kis parkban. Ezzel folytatódott az a 2019-ben elindított hagyomány, hogy minden évben ültetnek itt egy csemetét, emlékeztetve az előző évben világra jött, városi babákra és családjaikra.
2025.04.08. -
Látogatás a Városházán
Olasz és spanyol tanárok, valamint diákok látogattak a Városházára. Lehrner Zsolt alpolgármester a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium vendégeit fogadta a díszteremben.
2025.04.08. -
Elültették a Születés fáját
Elültették ez idei Születés fáját Fehérváron. 2018 óta minden tavasszal, ily módon ünnepli a város újszülöttjeit. A 2024-ben született babák tiszteletére egy korai Juhart ültettek a Jávor Ottó térre.
2025.04.08.
Hazaszeretet és kötelességtudat - a repülős emlékműnél tisztelegtek a veteránok

A hazaszeretet és a kötelességtudat szellemében rendezi meg minden évben a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete azt a megemlékezést, amelyen Székesfehérvár közéleti személyiségei mellett megjelennek a magyar repülés és ejtőernyőzés aktív és veterán tagjai.

Dr. Boda József nyugállományú vezérőrnagy idézte fel a háború után újjászervezett ejtőernyős alakulat történetét. Megemlékezett a magyar ejtőernyőzés történetének legnagyobb hadgyakorlatára a Csór melletti területen, amely sikeresnek bizonyult, minden ejtőernyő kinyílt. Mégis Juhász Mihály hadnagy, aki csapatzászlóval ugrott, még a levegőben életét vesztette. Az ünnepségen néma tiszteletadással emlékeztek az elhunyt ejtőernyősökre, akik a második világháborúban, vagy a kiképzés során balesetben vesztették életüket.
A hagyományokat ápoló veteránok ezzel az augusztusi rendezvénnyel őrzik emlékét a második világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulatnak, amely 1951-től 1954-ig Székesfehérváron működött. Az alakulat meghatározója volt a magyar katonai és sportejtőernyőzés fejlődésének és ma elért eredményeinek.
Az emlékműnél Székesfehérvár Önkormányzata nevében Viza Attila közbiztonsági tanácsnok, önkormányzati képviselő helyezett el koszorút. Megemlékezett a helyszínen a szervező Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete, az Albatrosz Repülő Egyesület, a Veterán Repülők és Ejtőernyősök Veszprémi Egyesülete, valamint a Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetsége is.