Helytállt, de nem győzött a MÁV Előre ST-Solar női röplabdacsapata

A Közép-európai Ligában győztes viharsarki Swietelsky-Békéscsaba három szoros játszmában nyert a MÁV Előre SC-ST Solar otthonában. A fehérváriak jól játszottak, megszorongatták ellenfelüket. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Békéscsaba javára.
2023.03.26. 20:28 |

MÁV Előre SC-ST Solar - Swietelsky-Békéscsaba 0-3 (-21, -23, -23)

Az első játszma közepéig a Békéscsaba dominált, de utána a házigazdák megtalálták a játékukat és a ritmust, de a játékot biztosan hozták a vendégek. A második és a harmadik szettben sokszor a MÁV Előre együttese vezetett, de a hajrában, ha a legkisebb arányban is, de nyert a Békéscsaba.

A mérkőzésen nem midig lehetett megmondani, hogy melyik társaság a bajnokjelölt és melyik az újonc, ez pedig a MÁV Előre SC-ST Solar csapatának a dicsérete.

A harmadik mérkőzést szerdán Békéscsabán rendezik.

MÁV Előre SC-ST Solar: Dvoracek 20, Narancic 1, Tóth 7, Csabai 3, Szabó 9, Ertz 7. Csere: Kovács (liberó), Gilfillan 8. Vezetőedző: Nagy Fanni.

Swietelsky-Békéscsaba: Drpa 16, Vasileva 16, Glemboczki 9, Bodnár 11, Mosher 5, Bagyinka 1. Csere: Kertész (liberó), Karhu. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Nagy Fanni: „Nagyon örülök, hogy a lányok ilyen lelkesek voltak. Még abban kell javulnunk, hogy el kellett volna hinnünk, hogy meg tudunk nyerni egy-egy szettet és így még szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést. Úgy gondolom, hogy a 3:0-s vereség ellenére egy szett megnyerése benne volt a meccsben. Gratulálok a Békéscsabának, de gratulálok a saját játékosaimnak is! ”