Hetven éve küzdenek az életünkért - jubileumot ünnepeltek a mentősök

Emléküléssel ünnepelte az Országos Mentőszolgálat fennállásának 70. évfordulóját az OMSZ helyi szervezete. Érzékletes adatok tanúskodnak arról az elképesztő munkáról, amit a mentősök végeznek országosan és helyben, Székesfehérváron tavaly például közel 15 ezer mentési feladatot teljesítettek.
2018.10.26. 11:30 |
Hetven éve küzdenek az életünkért - jubileumot ünnepeltek a mentősök

Az Országos Mentőszolgálatot 70 éve, 1948-ban hozták létre a mentés államosításával, egy korábban létező szervezet, a Vármegyék és Városok Országos Mentő Egyesülete jogutódjaként.

Az OMSZ regionális szervezetének ünnepi ülésén Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott mindenkinek, aki az elmúlt 70 évben dolgozott vagy jelenleg is dolgozik az OMSZ kötelékében.

Szólt arról is, hogy létfontosságú alaptevékenységről és fantasztikus szakember gárdáról van szó, akik vállaják a mentéssel járó nehéz életvitelt. A polgármester hozzátette, hogy az anyagi támogatás mellett az a morális támogatás is fontos a mentősök számára, ami jelzi a közösség megbecsülését. 

Vörös Péter, az OMSZ regionális igazgatója elmondta, hogy az alapítás óta megháromszorozódott a mentőállomások száma, a mentőegységek száma pedig hatszorosára nőtt az országban.

Elmondta, hogy ma hússzor annyi ember dolgozik az OMSZ-nél, mint 1948-ban, ezzel ma Magyarország legnagyobb egészségügyi intézménye az OMSZ mentőszolgálat. Naponta 9 ezer dolgozó látja el azt a tevékenységet, ami lehetővé teszi, hogy az emberek napi 24 órában kórházon kívüli sürgősségi ellátáshoz jussanak. A tavalyi évben egymillió mentőfeladatot oldottak meg. Fejér megye mentéstörténetét és jelenét Reszegi Imre mutatta be, majd rövidfilmet is láthattak a résztvevők székesfehérvári mentőállomásról.

Székesfehérváron közel 15 ezer mentési feladatot teljesített az OMSZ 2017-ben.

Székesfehérváron a Vármegyék és Városok Országos Mentő Egyesülete révén 1928. január 16-án indult meg a szervezett mentő tevékenység. A mentőegységek szakmai vezetője Dr. Kő Antal lett, aki letette a székesfehérvári mentés alapjait a városban.

A rendezvény végén a résztvevők – dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökkel az élen – aláírták a megye és a város ellátásában elkötelezett ResQ Alapítvány támogatói nyilatkozatát. 

Közélet

  1. Az Alba Bástya is csatlakozik

    Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ is csatlakozik az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciójához, melyet a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervez az ország számos pontján, köztük Székesfehérváron is. A Központ munkatársai a Szent Flórián körúti Tesco Áruházban várják a támogatásokat, melyekkel a rászoruló családokat segítik.

    2024.11.16.
  2. Vukovár elestére emlékeztek

    A Honvédő Háború Áldozatainak Emléknapján, valamint Vukovar és Skabrnja városok Áldozatainak Emléknapján koszorúzással és gyertyagyújtással emlékezett a 33 évvel ezelőtti tragédiára a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságon szolgáló horvát kontingens. A megemlékezésen Székesfehérvár önkormányzatát Horváth Miklós Csaba alpolgármester képviselte.

    2024.11.15.
  3. A lakosság véleményét kérdezi a kormány

    A Fidesz-KDNP frakciószövetség felkérésére a kormány nemzeti konzultációt indított. Fejér vármegyében november 27-étől postázzák a kérdőíveket. A konzultáció céljáról Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők tartottak sajtótájékoztatót.

    2024.11.15.
  4. Átadták az emlékdiplomákat

    Idén is átvehették emlékdiplomájukat azok a pedagógusok, óvónők és oktatási szakemberek, akik ötven, hatvan, hatvanöt, hetven, vagy éppen hetvenöt évvel ezelőtt szereztek diplomát. A "színes" diplomások a Hiemer-ház Báltermében gyűltek össze az ünnepségre.

    2024.11.15.