-
Férfiruhákat gyűjt a Kríziskezelő
A hideg beköszöntével újra nagy szükségük van a Kríziskezelő Központ ellátottjainak a meleg ruhákra. A férfi nadrágokat, vastag pulóvereket, kabátokat, sapkát, kesztyűt, bakancsot a Sörház tér 7. szám alatt várják, minden nap 8 és 18 óra között december 30-ig.
2024.12.18. -
Fehérvári delegáció Temesváron
A temesvári népfelkelés 35. évfordulója alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot tartottak Temesváron. A programok sorában nemzetközi konferencia, kerekasztal-beszélgetés és gálaest is szerepelt, beszédet mondott Sulyok Tamás köztársasági elnök. Székesfehérvár városát is saját delegáció képviselte a bánsági városban.
2024.12.16. -
Fókuszban a versenyképesség
Üzleti fórumot tartottak a Gazdaság Házában a kis- és középvállalkozók számára. Az eseményen sor került a Fejér Vármegye Gazdasági értéktárának bemutatására és a "Fejér vármegye gazdasága védelméért" Díj átadására is.
2024.12.18. -
Átadták a Királyvár Bölcsődét
Ünnepélyes keretek között megnyílt a Királyvár Bölcsőde a Feketehegy-Szárazréten, a Bodrogi utcában, 28 férőhellyel, modern és energiatudatos kialakítással.
2024.12.16.
Hetven éve küzdenek az életünkért - jubileumot ünnepeltek a mentősök
Az Országos Mentőszolgálatot 70 éve, 1948-ban hozták létre a mentés államosításával, egy korábban létező szervezet, a Vármegyék és Városok Országos Mentő Egyesülete jogutódjaként.
Az OMSZ regionális szervezetének ünnepi ülésén Cser-Palkovics András polgármester köszönetet mondott mindenkinek, aki az elmúlt 70 évben dolgozott vagy jelenleg is dolgozik az OMSZ kötelékében.
Szólt arról is, hogy létfontosságú alaptevékenységről és fantasztikus szakember gárdáról van szó, akik vállaják a mentéssel járó nehéz életvitelt. A polgármester hozzátette, hogy az anyagi támogatás mellett az a morális támogatás is fontos a mentősök számára, ami jelzi a közösség megbecsülését.
Vörös Péter, az OMSZ regionális igazgatója elmondta, hogy az alapítás óta megháromszorozódott a mentőállomások száma, a mentőegységek száma pedig hatszorosára nőtt az országban.
Elmondta, hogy ma hússzor annyi ember dolgozik az OMSZ-nél, mint 1948-ban, ezzel ma Magyarország legnagyobb egészségügyi intézménye az OMSZ mentőszolgálat. Naponta 9 ezer dolgozó látja el azt a tevékenységet, ami lehetővé teszi, hogy az emberek napi 24 órában kórházon kívüli sürgősségi ellátáshoz jussanak. A tavalyi évben egymillió mentőfeladatot oldottak meg. Fejér megye mentéstörténetét és jelenét Reszegi Imre mutatta be, majd rövidfilmet is láthattak a résztvevők székesfehérvári mentőállomásról.
Székesfehérváron közel 15 ezer mentési feladatot teljesített az OMSZ 2017-ben.
Székesfehérváron a Vármegyék és Városok Országos Mentő Egyesülete révén 1928. január 16-án indult meg a szervezett mentő tevékenység. A mentőegységek szakmai vezetője Dr. Kő Antal lett, aki letette a székesfehérvári mentés alapjait a városban.
A rendezvény végén a résztvevők – dr. Cser-Palkovics András polgármester fővédnökkel az élen – aláírták a megye és a város ellátásában elkötelezett ResQ Alapítvány támogatói nyilatkozatát.