Hiába Kalve és Mitchell remeklése - Nyíregyházán kapott ki az Alba

Végig szoros meccset játszott az Alba Fehérvár Nyíregyházán, és sokáig vezettek is Simon Balázsék, de hiába Kalve és Mitchell remeklése – a két légiós összesen 47 pontot szerzett – a végjátékot a hazaiak bírták jobban. Az alapszakasz zárása előtt tehát újabb kínos vereséget szenvedett a Fehérvár, amelyből ezúttal hiányzott a sérült Lasan Kormah.
Nyíregyháza – TLI-Alba Fehérvár 80-76 (22-23, 17-19, 18-16, 23-18)
2015.03.04. 19:52 |

Az NBI. alapszakaszában utolsó előtti mérkőzésén Nyíregyházára látogatott a TLI-Alba Fehérvár. Az ősszel, egészen pontosan december 14-én a két gárda székesfehérvári összecsapásán az Alba nyert 81-67-re, viszonylag simán. Székely Norbert csapata ezúttal csak két légióssal tudott felállni, mert bár Lasan Kromah ott volt a nevezettek között, nem állt be. Kalve és Mitchell kezdték a fehérvári pontgyártást, de 4-2 után 8-4-re fordított a Nyíregyháza. Majd 18-12-re is a hazaiak vezettek, innét fordított az Alba Juhos Levente zsinórban dobott hat pontjának köszönhetően. Az első szünetben minimális különbséggel, egy ponttal vezetett az Alba.

A második tíz percet a Nyíregyháza kezdte jobban, megint fordítottak Taylorék. Ellépni azonban nem tudtak, sőt, Juhos két büntetője után ismét négy volt közte, de igazán nem tudott ellépni az Alba sem. A két együttes végig kéz a kézben haladt a nagyszünetig, ötpontosnál nagyobb különbség nem is alakult ki a hátralevő időben. A nagyszünetben Mitchell triplájával 42-39-re vezetett a székesfehérvári gárda.
A harmadik negyedben szinte semmit nem változott a játék képe, az Alba ellépett, de legfeljebb néggyel, majd visszajöttek a hazaiak. Akik nem sokkal a játékrész zárása előtt a vezetést is átvették, Vaszojevics kosara után azonban jött válasz, Simon egalizált, majd Csorvási duplája után ismét a fehérváriak a vezettek. Tíz perccel a vége előtt még minden nyitott volt, egy ponttal vezetett az Alba, 58-57-re.

A záró periódus rajtjánál beragadt az Alba, hosszú percekig váratott magára az első fehérvári kosár, még szerencse, hogy a hazaiak nem ekkor kezdtek bele a végeláthatatlan pontgyártásba. Mitchell jegyezte az első vendég pontokat, így nagyjából öt perccel a vége előtt 61-60 állt az eredményjelzőn. Kolaric pontjaival pedig négypontosra nőtt két együttes között a különbség. A folytatásban megint a hazaiak domináltak, Radenkovics duplája után öt volt közte, majd Mitchell jelentkezett egy triplával, amivel visszadobta a csapatot a meccsbe, és ez nagyon kellett, mert már nagyon kevés volt hátra ekkor. Aztán Kalve pontjai kellettek, hogy legyen még esély a győzelemre, majd Mitchell volt ismét eredményes, de ez újfent csak a zárkózásra volt elég. A meccsen az utolsó szó Tayloré volt, ez pedig az Alba újabb vereségét jelentette…

NYKK: Szavics 6, Taylor 27/3, Vaszojevics 7, Nagy K. 14/9, Kolarics 10. Csere: Helmeczi 2, Radenkovics 14, Lajsz, Molnár M.
TLI Alba Fehérvár: Mitchell 24/12, Tóth P. 6/6, Supola, Kalve 23/6, Csorvási M. 8. Csere: Juhos 8, Simon B. 7/3, Kovács Ád.