Hihetetlen balszerencsével végzett a hatodik helyen az Eb döntőjében Kovács Sarolta

2014.07.12. 17:45 |
Szombaton reggel a női döntővel folytatódott a Bericap Öttusa Európa-bajnokság. A hölgyek fináléjába Kovács Sarolta és Alekszejev Tamara jutott be a csütörtöki selejtezőből. Három tusa után Kovács Sarolta a lovaglásnál egy hihetetlen balszerencse miatt a hetedik helyre csúszott vissza az összetettben. A kombinált számban aztán mindent megpróbált Kovács, de végül a hatodik helyen zárta az Európa-bajnokságot. Alekszejev Tamara a huszonötödik helyen zárta a versenyt. Európa-bajnok a német Lena Schöneborn.
 A csütörtöki selejtező után eldőlt, hogy csapatversenyben nem leszünk érdekeltek az öttusa Európa-bajnokság szombati döntőjében, hiszen Réti Kamillának és Slett Emesének sem sikerült kvalifikálnia magát a fináléba. Kovács Saroltáért és Alekszejev Tamaráért ellenben még szoríthattunk a végső megmérettetésen, hiszen előbbi a hatodik, míg utóbbi a kilencedik helyen jutott be a döntőbe.
Kiválóan kezdte a vívást Kovács Sarolta, aki az első öt asszóját zsinórban megnyerte, és ezt követően is kitűnő formában maradva már 10/1-es mutatóval vezette a mezőnyt. Az első tusa második felében azonban hátrébb esett a rangsorban, de végül így is a harmadik helyen, 238 ponttal zárta a vívást holtversenyben a brit Mhairi Spence-szel. Alekszejev Tamarának sajnos nem igazán sikerült jól az első szám, mivel 14/21-es mutatóval, és 184 ponttal a huszonhatodik helyen végzett.
A második tusában, vagyis az úszásban Alekszejev Tamara a negyedik futamban 2:23,05-ös időeredményt úszott, amely az összetett huszonnegyedik helyre volt elég. Kovács Sarolta saját futamában a harmadik helyet csípte meg 2:11,84-es eredményt elérve, megjavítva ezzel a selejtezőbeli 2:13,49-es időt. Ezzel a harmadik lett Kovács a brit Murray és a francia Clouvel mögött. Két tusa után mindkét magyar lány egy helyet javított a helyezésén: Kovács Sarolta 543 ponttal a második, Alekszejev Tamara pedig 455 ponttal a huszonötödik pozícióban áll a vívás és az úszást követően.
 Az Alba Öttüsa SE sportolója, Alekszejev Tamara a lovaglásnál a tizenhatodik helyen végzett, ezzel összetettben ismét egy helyet javítva a huszonnegyedik pozícióba lépett fel. Ezt követően hihetetlen drámával folytatódott a női öttusa Európa-bajnokság fináléja a lovaglásnál. Az összetettben második Kovács Sarolta kitűnő formában lovagolt, s már éppen a pálya végéhez közeledett. Ekkor azonban egy kutya ugatásától megrémült Saci lova, és kitért a pályáról, értékes másodperceket, valamint pontokat vesztve ezáltal. A Volán Fehérvár öttusázója így végül a lovaglásban a huszonnyolcadik, míg összetettben a hetedik helyre csúszott vissza.

Az a bizonyos pillanat, amikor az addig kiválóan versenyző Kovács Sarolta lova megijedt egy kutya ugatásától.
A baljós előzményeket követően Kovács Sarolta mindent megpróbált a kombinált számnál, és végül nagy akaraterővel a hatodik helyet szerezte meg 1311 pontot elérve. Alekszejev Tamara is kiválóan hozta formáját az utolsó tusában, végül 1229 ponttal a huszonötödik lett. A dobogó harmadik és második fokára az orosz Donata Rimsaite, az ukrán Victoria Tereshuk fértek fel, míg a német Lena Schöneborn (2008 olimpiai bajnoka) kiváló versenyzéssel, 1361 ponttal lett Európa legjobb női öttusázója. Schöneborn csapatban is első lett, a második helyen Ukrajna, a harmadikon pedig Olaszország végzett.
Az öttusa Európa-bajnokság férfi döntője vasárnap reggel 9 órakor, a vívással kezdődik a Bregyó-közben.