Hosszabbításban kapott ki a Sapa Fehérvár AV19 az EBEL-ben

Hosszabbításban kapott ki hazai pályán a Sapa Fehérvár AV19 a listavezető Klagenfurt csapatától az osztrák jégkorongligában. A vendégek a 23. percben már 4-1-re vezettek, azonban a fehérvári együttes még a második harmadban ledolgozta hátrányát. Az utolsó húsz percben ismét a Klagenfurt került előnybe, de három perccel a vége előtt újra utolérte riválisát a Fehérvár, azonban a hosszabbításban megint a vendégek találtak be.
2010.10.09. 10:38 |

SAPA FEHÉRVÁR AV19–EC KAC KLAGENFURT (osztrák) 5-6 – H.U. (1–3, 3–1, 1–1, 0–1)

Székesfehérvár, 2800 néző. V: B. Lesnjak, Korosec, A. Lesnjak (mindhárom szlovén)
FEHÉRVÁR: Hetényi – Tokaji, Maklári, Sofron, Vas M., LADÁNYI – Ackeström, Durco, PALKOVICS, Nagy G., Mihály – Jobb, Orbán, Fekete, Holéczy, Kovács Cs. – BENK, Fodor Sz., Hegyi Á., Vaszjunyin. Edző: Ulf Weinstock

KLAGENFURT: Chiodo – Furey, Reichel, Kalt, SCHULLER, HAGER – Ratchuk, Schumnig, Scofield, Shantz, CRAIG – Kirisits, Brown, Brandner, Schellander, Hundertpfund – Ratz, Pirmann, M. Geier, Herburger, S. Geier. Edző: Emanuel Viveiros

Gólok: 5:38: Craig (Furey – emberelőny, 0–1). 7:48: Palkovics (1–1). 9:32: Shantz (Craig, Ratchuk – ee., 1–2). 18:14: Pirmann (Brown, Herburger, 1–3). 22:09: Hager (Schuller, 1–4). 25:26: Ladányi (Tokaji, Vas M. – kettős ee., 2–4). 34:14: Ladányi (Tokaji – kettős ee., 3–4). 38:16: Vas M. (Ladányi, 4–4). 46:28: Kalt (Hager, Schuller, 4–5). 56:57: Durco (Palkovics, 5–5). 61:31: Schuller (Kalt, Ratz, 5–6) Kiállítások: 10+végleges kiállítás (Mihály Á.), ill. 18+20 perc fegyelmi