Hosszabbításban nyert a Volán, és a Capitals ellen kezd a play-offban

Villachban zárta a középszakaszt a Fehérvár AV19. A forduló előtt még volt matematikai esély, hogy harmadik helyen végezzen a Volán, ehhez neki győznie, a Znojmónak kikapnia kellett volna. A csehek azonban nyertek Salzburgban, így a Fehérvár győzelmével, amely hosszabbításban született, negyedik lett. A forduló után eldőlt, hogy a Vienna Capitals lesz az ellenfél a rájátszás első körében.
Villach - Fehérvár 0-1
2015.03.03. 21:50 |

Amikor a Red Bull Salzburg a második harmadban 2-0-ra vezetett a Znojmo ellen, úgy tűnt, befuthat harmadikként a Fehérvár az EBEL-középszakasz végén. Bár a mieink 0-0-ra álltak Villachban, egy góllal virtuálisan megelőzhették volna a cseh riválist a rájátszás előtti kedvezőbb pozícióban. Ám azután a Znojmo öt perc alatt fordított a vélhetően nem túl motivált listavezető otthonában, vagyis a Volán már győzelemmel sem előzhetett volna. Az első két harmad alig hozott feljegyzendő eseményt a Villach-Fehérvár meccsen, gól nem, kiállítás is csak egy-egy esett mindkét oldalon. Látszott, hogy tét egyik csapatot sem nyomasztja ezen a találkozón...
A harmadik harmadban, akárcsak az előzőekben, a Volán-kapusnak, Engstrandnak kellett többet védenie, a középszakaszban gyengén teljesítő Villach próbált kozmetikázni mérlegén. Nem sikerült neki, a jégkorongban fehér hollónál ritkább gól nélküli döntetlennel ért véget a rendes játékidő. (Az idei szezon összesen 324 meccséből ez volt a második ilyen...) A hosszabbításban pedig csak 1:47 perc kellett Sárpátki Tamásnak, hogy első EBEL-góljával rögvest két pontot szerezzen csapatának. A Volán így összesen 12 ponttal zárta a középszakaszt, és negyedik helyen végzett.

EC Villach - Fehérvár AV19 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-1) hosszabbítás után
Gl.: Sárpátki

A forduló után a Servus TV élő adásában választottak a jogosult csapatok ellenfelet a rájátszásra. Az első helyen végzett Salzburg nem a nyolcadik Klagenfurtot, hanem a hatodik Villachot kérte. A KAC így a Znojmónak jutott, miután a második Linz a Bolzanót választotta. A Fehérvár AV19-nek a "maradék" Vienna Capitals jutott, a bécsiek ellen pénteken hazai pályán kezdi meg Rob Pallin csapata a négy győzelemig tartó párharcot.