Hosszabbításban verte a Volán a Klagenfurtot

Két góllal vezetett egy harmad után a Fehérvár AV19 a Klagenfurt ellen, de nem lett sima győzelem a vége. A kiegyenlített meccsen előbb szépített, majd a játékvezetői ítéletek miatt viharos hangulatban, nem sokkal a vége előtt egyenlített is a vendégcsapat. Szerencsére a hosszabbítás egy Kovács Csaba-gólt hozott, így a Volán nyert, nagyon fontos két pontot szerezve. Õrzi helyét az első hatban a Fehérvár.
Fehérvár AV19 - Klagenfurt 3-2
2015.01.23. 22:03 |
Két góllal vezetett egy harmad után a Fehérvár AV19 a Klagenfurt ellen, de nem lett sima győzelem a vége. A kiegyenlített meccsen előbb szépített, majd a játékvezetői ítéletek miatt viharos hangulatban, nem sokkal a vége előtt egyenlített is a vendégcsapat. Szerencsére a hosszabbítás egy Kovács Csaba-gólt hozott, így a Volán nyert, nagyon fontos két pontot szerezve. Õrzi helyét az első hatban a Fehérvár.

Rajna András maradt a kapuban, de nemcsak ebben hasonlított a meccs a linzire, hanem abban is, hogy hamar vezetést szerzett a Fehérvár. Banham óriási erővel bombázott a kapuba egy hátratett korongot, és az előnyt az első harmad hajrájában Boivin révén sikerült megdupláni. A második gólnál emberelőnyben volt a Volán, és kellett is a találat, mert amúgy Rajnának is volt védeni valója. A második harmadban is, meg is tette, amit lehetett, de egy kipattanóból szépített a KAC. Izgalmas hajrára volt tehát kilátás, és nem is kellett csalatkozni, nem volt hiány feszültségben.
A játékvezetők az utolsó tíz percen belül rendre a mieinket "találták meg", Sarauert színészkedésért, Benket a korong kiemelése miatt szórták ki. Ezeket megúsztuk, de Marino reklamálás miatti kiállítását már nem, mert a kapust lehozva hat a négy ellen támadott, és egyenlített a Klagenfurt. Sőt, a hosszabbítást is emberelőnyben kezdte, de ezt megúszta a Volán, aztán eldöntötte a meccset: Kovács Csaba ugrott ki Szirányi korongjával, és beütötte a győztes gólt. Fontos, remek győzelem volt, amivel őrzi biztos rájátszást érő helyét a táblázaton a Volán - szombaton az Innsbruck ellen is ez lesz a cél.

Fehérvár AV19 - Klagenfurt AC 3-2 (2-0, 0-1, 0-1, 1-0) hosszabbítás után
Gl.: Banham, Boivin, Kovács Cs., illetve Pither, Hundertpfund.

További eredmények: Bolzano - Salzburg 2-4, Ljubljana - Znojmo 2-5, Vienna - Innsbruck 1-5, Graz - Dornbirn 2-1.

(Fotó: Soós Attila, albavolanhockey.hu)