-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Hullladékkezelő cégek ellenőrzése - Fehérváron mindent rendben talált az ÁSZ
Lezárult a DEPÓNIA ellenőrzése. Az Állami Számvevőszék a 2011 és 2014 közötti időszakra nézve értékelte a társaság közfeladat ellátását érintő gazdálkodási tevékenysége szabályszerűségét. Az ellenőrzés megállapította, hogy az önkormányzat részéről a tulajdonosi joggyakorlás, továbbá a DEPÓNIA NKft. pénzügyi gazdálkodása szabályszerű volt.
2016.07.28. 10:03 |
Lezárult a DEPÓNIA Hulladékkezelő és Településtisztasági Nonprofit Kft. ellenőrzése. Az Állami Számvevőszék a 2011 és 2014 közötti időszakra nézve értékelte a társaság közfeladat ellátását érintő gazdálkodási tevékenysége szabályszerűségét. Az ellenőrzés megállapította, hogy az önkormányzat részéről a tulajdonosi joggyakorlás, továbbá a DEPÓNIA NKft. pénzügyi gazdálkodása szabályszerű volt. A vagyongazdálkodásban, és annak nyilvántartásában kisebb hiányosságokat tárt fel az ellenőrzés. Az ÁSZ ütemezetten végzi az önkormányzati tulajdonú közszolgáltató gazdasági társaságok ellenőrzését.
A SzékesfehérváriMegyei Jogú Város Önkormányzata kizárólagos tulajdonában álló DEPÓNIA NKft. 2014-ben főtevékenységként a közel 99 ezer lakosságszámú Székesfehérvár közigazgatási területén, valamint – regionális központként – további 60 településen végzett nem veszélyes hulladékkezelést, ártalmatlanítást. A társaság az ellenőrzött időszakban nyereségesen gazdálkodott, mérleg szerinti eredménye 2011-től azonban folyamatosan csökkent, 2014-ben 2,8 millió Ft eredményt realizált. A követelések állománya 2013 végéig folyamatosan nőtt, 2014 végére az előző évi 723,2 millió Ft-ról 460,7 millió Ft-ra csökkent. A társaság kezdeményezte a hulladékgazdálkodással összefüggő követelések adók módjára történő behajtását, amely ennek ellenére is emelkedett, 2014-ben a lakossági kintlévőség 203,1 millió Ft-ot tett ki. A kötelezettségek állománya a működésre és a közfeladat-ellátásra nem jelentettek kockázatot.
Az Önkormányzat közfeladat–ellátásának megszervezése szabályszerű volt, rendeletalkotási kötelezettségének eleget tett. Meghatározta a díjmegállapítás módszerét és a díjváltoztatás eljárásrendjét, továbbá a tulajdonosi joggyakorlás rendjét az előírásoknak megfelelően, szabályszerűen gyakorolta. A felügyelőbizottság a jogszabályi előírásai ellenére nem készített ügyrendet az ellenőrzött időszakban. A könyvvizsgáló az éves beszámolókat hitelesítő záradékkal látta el. A társaság 2011-2014. évi éves szakmai és számviteli beszámolóit – a felügyelőbizottság előzetes írásbeli véleményezését követően – a Közgyűlés elfogadta. A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás díjának megalapozottsága szabályszerű önköltségszámítással biztosított volt 2011-2014 között. A társaság az előírásoknak megfelelően állapította meg a szolgáltatási díjakat, 2013. július 1-jétől a 10%-os díjcsökkentést végrehajtotta.
A közfeladat-ellátását szolgáló vagyonnal való gazdálkodás, annak nyilvántartása alapvetően szabályszerű volt. A társaság rendelkezett megfelelő számviteli szabályzatokkal, amelyek tartalmazták a közfeladat ellátás elkülönített nyilvántartásának szabályait is. A számlarend azonban csak részben tartalmazta a számviteli törvényben előírt tartalmi elemeket. A társaság gondoskodott az éves beszámoló letétbe helyezéséről, illetve nyilvánosságra hozataláról. A társaság a jogszabályokban előírtak ellenére adatvédelmi és adatbiztonsági szabályzatot nem készített, adatvédelmi felelőst nem nevezett ki.
A társaságnál a bevételek, költségek és ráfordítások elszámolása megfelelő volt, figyelembe véve a jogszabályok és a belső szabályozás előírásait. Az önköltségszámítás szabályozása megfelelt az előírásoknak, az alkalmazott módszer biztosította a közszolgáltatás díjának megalapozottságát és a szabályszerű árképzést. Az ellenőrzött időszakban a rezsicsökkentéssel kapcsolatos előírásokat betartották.
Az ÁSZ jelentésében a DEPÓNIA NKft. ügyvezetőjének kettő, a polgármesternek egy javaslatot fogalmazott meg, amelyekre 30 napon belül intézkedési tervet kell készíteniük. Az ÁSZ célja, hogy a közfeladat-ellátásában résztvevő, államháztartáson kívüli gazdálkodó szervezetek működési és pénzügyi kockázatainak feltárásával, valamint az önköltségszámítás szabályszerűségének ellenőrzésével támogassa a közműdíjakkal kapcsolatos döntések megalapozottságát.