Húszpontos hátrányból nyert Szombathelyen az Alba Fehérvár!

Utolsó öt mérkőzését a Falco és az Alba Fehérvár is elvesztette, a kérdés tehát az volt, ki szakítja meg rossz sorozatát. Egy félidő elég volt, hlogy kiderüljön, a Falcót nem köti gúzsba a korábbi meccsek emléke, eredményesen játszottak a hazaiak a rengeteg hibát elkövető Alba ellen. Húsz pont is volt az előnyük, amiből sokat lefaragott a második félidő elején a Frade-csapat. A várt fordulat aztán az utolsó negyedben érkezett, amelyet 22-9-re nyert meg az Alba, megszakítva saját rossz szériáját.
Falco KC - Alba Fehérvár 79-82
2013.11.01. 20:10 |
Utolsó öt mérkőzését a Falco és az Alba Fehérvár is elvesztette, a kérdés tehát az volt, ki szakítja meg rossz sorozatát. Egy félidő elég volt, hlogy kiderüljön, a Falcót nem köti gúzsba a korábbi meccsek emléke, eredményesen játszottak a hazaiak a rengeteg hibát elkövető Alba ellen.  Húsz pont is volt az előnyük, amiből sokat lefaragott a második félidő elején a Frade-csapat. A várt fordulat aztán az utolsó negyedben érkezett, amelyet 22-9-re nyert meg az Alba, megszakítva saját rossz szériáját.

Mintha a kaposvári meccs köszönt volna vissza, az első negyedben hétszer változott, melyik csapat vezet éppen... Az Alba jól kezdett, de hiába szerzett Tóth Norbert majd Tóth Péter is pontokat, a hazaiak fordítottak, majd nagy adok-kapok vette kezdetét. 21-20-ra még nálunk volt az előny, ezt azonban Perl Zoltán percei követték. A Falco 18 éves kosarasa sorra dobhatta a büntetőket (az előző öt fordulóban összesen kettőt, most egy negyed alatt nyolcat...) és triplával is beköszönt, így nem várt főszereplője lett a meccs elejének. Sok faultot fújtak az Albára, a vonalról építgette főleg előnyét a szombathelyi csapat, persze a vendég oldal kevesebb kosara nem magyarázható csak ezzel.

A változatosság kedvéért egy büntetővel lett közte tíz a második negyed elején, nagyon ideje volt, hogy összekapja magát az Alba. Kemp egymaga vette kézbe a dolgot, dobott hat pontot, hogy szorosabb legyen, de triplával felelt az ellenfél, amelyben Timberlake mezőnyből nem hibázott dobást, fehérvári oldalon ellenben több kísérletből rosszabb volt a találati százalék, vagyis nem akart kamatozni a gyorsabb tempó. Carlos Frade egy percen belül kétszer kért időt, ez sem azt mutatta, elégedett a mester... A Perl-Timberlake páros a 18. percben annyi pontnál járt, mint a teljes Alba, szóval az első félidőben úgy tűnt, sikeresen hagyta maga mögött a kudarcokkal teli közelmúltat a Falco: húsz is volt közte. Egy 9-2-es részhajrával csak csökkenteni tudták a különbséget Tóth Norberték a szünet előtt.

Ezt sikerült tovább vinni fordulás után is, mert Somogyi és Kemp kosaraival indult a második félidő, feljöttünk hétre, kár volt Somogyi kihagyott helyzeteiért... Pláne, hogy megint jött Perl és véget vetett a Falco kosárszünetének, duplát, triplát is dobva haladt a "meccs embere" cím felé. Az esély, amit a második negyed végén, a harmadik elején megteremtett magának az Alba, csak esély maradt, mert hosszabb távon a hazaiak tartották a tíz pont körüli különbséget. Moore pontjai nagyon hiányoztak, Timberlake ellenben folytatta hibátlan mezőnysorozatát. Eladott labdákkal is segítette ellenfelét az Alba, ráadásul több büntető is kimaradt.  Már a vasiaknak sem ment úgy, mint a meccs elején, de a felépített előny elegendőnek tűnt.

Egy tripla a harmadik negyed végén, egy a negyedik elején - és megint lőtávolon belül voltunk. Sőt, Somogyi zsákolása időkérésre késztette a hazaiak edzőjét, hiszen "sosem látott" közelségbe került az Alba, 70-65 állt a táblán a 31. percben. Tóth Norbert 2+1-es kosara már egy triplányira szűkítette a különbséget, azért sokkal bizonytalanabb volt a Falco ekkor, és persze egészen másként működött a fehérvári védekezés is. Tóth Péter pontjaival az első negyed óta először vettük át a vezetést! Juhos szokásos triplája is rongálta a hazaiak idegeit, mellesleg egy 20-3-as Alba-roham betetőzése volt. Miután Hobbs is betalált kintről, már szinte felsejlett egy hihetetlen győzelem, kár hogy ugyanő eladott labdával szolgáklta ki a szombathelyi gólgyárost, Timberlake-et. Az elképesztő végjátékban Zagorac kosarával egy pontra jött vissza a Falco, de a legvégén a hős, Timberlake támadó hibával eladta a labdát, ami pontot tett az Alba elképesztő fordítására: a második félidőben (főleg az elsőhöz mérten) ez valódi hőstett volt.

Falco KC - Alba Fehérvár 79-82 (28-21, 24-18, 18-21, 9-22)
Alba: Kemp 22/3, Tóth N. 18, Juhos 11/3, Somogyi 10, Tóth P. 8, Hobbs 5/3, Supola 5/3, Moore 3/3.