-
Az első Aranybulla emlékmű
1922-ben ezen a napon nagy ünnepségre készülődött Székesfehérvár. Az Aranybulla kibocsátásának 700. évfordulójára emlékezett akkor a város. A nagyszabású rendezvénysorozat részeként Aranybulla-emlékművet avattak a Csúcsos-hegyen. Az obeliszk azóta elpusztult, helyét az 52 éve készült, ma is látható emlékmű foglalta el.
2024.11.19. -
Kisangyalok kara
Ebben az évben is a Kisangyalok karának műsora nyitja a Fehérvári Advent programját: a város énekelni szerető kisdiákjaiból összeálló több száz fős kórus december 1-jén, az első adventi vasárnapon az első gyertyagyújtás előtt lép a közönség elé a Városház téren a legszebb karácsonyi dalokkal.
2024.11.19. -
Képet a falnak!
Hagyományos évzáró kiállítására invitálta a közönséget a Kisfaludi Művészkör. A tárlaton idén tizenegy alkotó műveit tekinthetik meg a képzőművészet barátai.
2024.11.18. -
Megjelent a Vár
Megjelent a Vár, a Vörösmarty társaság irodalmi folyóirata. Az idei szám bemutatójának különlegessége volt. hogy a Kossuth utcai Díszterem vendéeg volt Gárdonyi Géza dédunokája, Keller Péter is.
2024.11.18.
Idén is összeáll a Kisangyalok kara advent első vasárnapjára
Kilenc évvel ezelőtt, 2015-ben állt először a közönség elé a Kisangyalok kara, hogy karácsonyi dalokkal teremtsen meghitt hangulatot a fehérvári belvárosban. Az adventi gyerekkórus ötlete a Fricsay-díjas Hartyáni Mária énektanártól származik: a városban jól ismert, ma már nyugdíjas zenepedagógus kezdeményezése támogatásra talált, így születhetett meg a hagyománnyá vált adventi program.
Idén tíz iskola jelezte részvételét a Kisangyalok karában: a Hétvezér Általános Iskola, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI, a Székesfehérvári Kossuth Lajos Általános Iskola, a Munkácsy Mihály Általános Iskola, a II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, a Széna Téri Általános Iskola, a Táncsics Mihály Általános Iskola, a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, a Tóvárosi Általános Iskola, valamint a Zentai Úti Általános Iskola gyerekeinek hangját hallhatja majd a közönség a belvárosban. A 436 fős kórus karnagya Polgár Zoltánné, a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI tanára lesz, a dalokat Cserta Balázs hangszerelte.
A kórusok az iskolákban készülnek, majd a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban tartanak közös próbát az adventi fellépés előtt.