-
Ismét látogatható a Nemzeti Emlékhely
A tavasz beköszöntével ismét megnyitotta kapuit az érdeklődők előtt az egykori koronázóbazilikát bemutató Nemzeti Emlékhely – Középkori Romkert. A megváltott belépővel egyúttal a Koronázó Bazilika Látogatóközpont is felkereshető!
2025.04.04. -
Palestrina-kurzus a Zeneiskolában
Az 500 éve született zeneszerző, Palestrina műveiről, alkotói munkájáról, a reneszánsz korról is szó lesz a Palestrina-kurzuson, amelyet dr. Herczog János zenetudós tart Székesfehérváron. Az előadásra, amely április 7-én, hétfőn 18 órakor kezdődik a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI koncerttermében, minden érdeklődőt szeretettel várnak!
2025.04.04. -
Él minden jobb magyarnak lelkében
Folytatódott a Kodolányi János Egyetem Szabadegyeteme, "Él minden jobb magyarnak lelkében" címmel. Az előadáson a legnagyobb magyar, Gróf Széchenyi István miniszterelnöksége került a középpontba.
2025.04.04. -
Történelmi bélyegek a Hétvezérben
Folytatódott a Székesfehérvár Városi Bélyeggyűjtő Kör iskolai bélyegbemutató programja, mely a székesfehérvári általános iskolákat látogatja végig. A Hét Vezér Általános Iskolába a Humán hét keretében egyebek mellett történelmi bélyegeket is megcsodálhattak a gyerekek.
2025.04.04.
Ifjúsági hangversennyel folytatódott a IV. Nemzetközi Csellófesztivál

Az általános és középiskolások a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban kortársaiktól hallhattak Paganinit, Chopint és Webert, a székesfehérvári Hérics Csenge a francia Faurétól játszott.
Az I. Európai Csellófesztivált a németországi Lingenben rendezték meg, négy nemzetközi hírű csellóművész voltak az alapító professzorok. Marcio Carneiro, Olaf Nießing és Matias de Oliveira Pinto hazájában már járt a rendezvény, ezen az őszön Onczay Csaba Székesfehérvárra hozta el a szép hagyományú, egyhetes fesztivált, amelyen kiváló művésztanárok tartanak kurzusokat egyéni és zenekari formációkban, a nagyközönség pedig több koncerten élvezheti a gordonkazenét.

Csütörtökön este a művelődési házba, vasárnap pedig a Hiemer-házba várják a zenekedvelőket a szimpózium professzorai és tanítványaik.
Szerdán délelőtt ifjúsági hangversenyt rendeztek általános és középiskolásoknak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban: hét fiatal tehetség mutatkozott be kortársaik előtt – magyarok, valamint egy chilei és egy görög ifjú művész is. A felhangzó zeneművek között volt az olasz reneszánsz és barokk határán alkotó Frescobaldi Toccatája, a virtuóz Paganini Mózes fantáziája, Chopin Cisz-moll nocturne-jének csellóátirata, a korai romantikus Weber Adagio és Rondója, valamint Brahmstól és Rosztopovicstól is felcsendültek dallamok. A székesfehérvári Hérics Csenge – aki a győri Szent István Egyetem hallgatója – a francia, becsületrenddel is kitüntetett Fauré Álom utáncímű művét játszotta.
A fesztivál további programjai között csütörtökön 19 órakor a művelődési házban a világhírű professzorok és kiváló tanítványaik közösen mutatkoznak be az Alba Regia Szimfonikus Zenekarral együtt, és az ígéretes esten két ősbemutatóra is sor kerül: Vörös Janka Szóló ének és 5 cselló című művét a Vörös Janka Unlimited előadásában hallgathatja meg a közönség, valamint először csendül fel Tóth Péter Suite című, 8 csellóra írt darabja. A zárókoncertre vasárnap este a Hiemer-ház Báltermében várják a zenekedvelőket a professzorok és a szimpózium növendékeiből alakult együttesek előadására, valamint a fesztivál legjobbjainak szólóbemutatkozójára.