-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Ifjúsági portált indított az Európai Bizottság
Kifejezetten fiataloknak és a velük foglalkozóknak szóló honlapot indított az európai Bizottság. A portál a huszonöt országról tartalmaz fiatalok számára hasznos információkat élethelyzetekre bontva. Az Európai Bizottság - egyelőre próbaüzemben - elindította az Európai Ifjúsági Portált , amely már a kezdetektől a kibővült unió mind a húsz nyelvén elérhető. A kifejezetten fiataloknak szóló oldal a készítők szerint információkat, híreket és vitatémákat kínál - mindent, ami Európára és a fiatalokra vonatkozik.
A portál létrejöttét Az Európai Bizottság Fehér Könyve az európai ifjúságpolitikáról javasolta. Célja az, hogy minél több fiatalhoz gyorsan és közvetlenül juttassa el a rájuk vonatkozó európai információkat. A portál alapfeladata, hogy megkönnyítse a fiatalok közéletben való részvételét, valamint az, hogy hozzásegítse a fiatalokat az aktív állampolgárrá váláshoz. A portál célcsoportja a 15-25 év közötti fiatalok. A portál a fiatalokon túl a fiatalokkal foglalkozóknak is szól.
A honlap frissítését az Eurodesk-hálózat együttműködve az ERYICA-hálózattal és az Európai Ifjúsági Kártya Egyesülettel felelős. Az Európai Ifjúsági Fórum felelős az Európa jövőjéről szóló fórum moderálásáért. Az Európai Bizottság Fordítói Szolgálata segíti az információk különböző nyelvekre fordítását.
Az oldal hasznos információkat, elsősorban linkeket tartalmaz a huszonöt tagállam mindegyikéről különböző, a fiatalokat érintő témakörökben, mint munkavállalás, tanulás, ifjúsági jogok, utazás.
Az oldal vitafórumokat, internetes beszélgetéseket is szervez uniós vezetők részvételével. Utoljára Viviane Reding és Dalia Grybauskaite oktatási, ifjúsági és kulturális ügyekért felelős főbiztosokkal rendeztek online beszélgetést.