Széchenyi Terv Plusz - igényelhetőek már a munkaerőpiaci támogatások

A Széchenyi Terv Plusz program keretében megvalósuló GINOP PLUSZ-3.1.1-23-2023-00001 „Pillér” projekt célja a munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése, az álláskeresők és inaktívak foglalkoztathatóságának javítása, valamint a program célcsoportjába tartozók nyílt munkaerőpiacon való tartós integrációja.
2024.07.18. 18:37 |
Széchenyi Terv Plusz - igényelhetőek már a munkaerőpiaci támogatások

A projektről bővebb információ ITT olvasható!

A munkaerő-kínálat bővítése és fejlesztése elnevezésű projekt konzorciumvezetője a Nemzetgazdasági Minisztérium. A program lebonyolítása országos szinten mintegy 78,410 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével valósul meg, mely vissza nem térítendő támogatásként áll rendelkezésre. A sikeres megvalósításban a Fejér Vármegyei Kormányhivatal, mint konzorciumi partner vesz részt 2,522 milliárd forintos európai uniós támogatási összeggel.

A projekt megvalósulásának időtartama 2023. december 1 – 2027. augusztus 31, helyszíne a vármegye területe. A támogatás iránti kérelmeket a vármegye 8 foglalkoztatási osztályán lehet benyújtani.

A célcsoport számára nyújtható programelemek:

- Foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások nyújtása

- A foglalkoztatást elősegítő szolgáltatás igénybevétele során felmerült utazási támogatás

- A foglalkoztatást elősegítő szolgáltatás alatti álláskeresést ösztönző juttatás
Bértámogatás

- Lakhatási támogatás álláskereső részére

- Utazási támogatás álláskereső részére

- Foglalkoztatást elősegítő képzésben való részvétel támogatása (álláskeresést ösztönző juttatás formájában)

- A fejlesztés eredményeként Fejér vármegyében 1 181 fő hátrányos és nem hátrányos helyzetű álláskereső elhelyezkedésének támogatására nyílik lehetőség.

További információ Szücs Norbert Kabinetvezetőtől kérhető a 06 70 330 0614-os telefonszámon, és a szucs.norbert@fejer.gov.hu e-mail címen.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.