-
Sürgető az átalakítás
A keddi baleset miatt Vargha Tamás országgyűlési képvislővel közös levélben fordult az Építési és Közlekedési Minisztériumot vezető Lázár János miniszterhez dr. Cser-Palkovics András polgármester. "Városunk országgyűlési képviselőjével sokadjára, közösen kérjük, hogy az állam soron kívül végezze el a csomópont bővítését és ezzel szüntesse meg a balesetveszélyes, minden erre közlekedőre kockázatot jelentő helyzetet." - számolt be Facebook oldalán Székesfehérvár polgármestere.
2024.11.27. -
Szedreskerti lakossági fórum
Kedden este a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában tartottak lakossági fórumot a Szedreskerti lakónegyedben élőknek, ahol dr. Kovács Zsoltné és Szontaghné Kovács Erika önkormányzati képviselők várták a lakókat. Szó volt arról, hogy mi lesz a sorsa a volt Szedreskerti bölcsőde épületének, a buszközlekedésről, az új parkolók építéséről és arról is, hogy jövőre "épül" egy olyan része a Kríziskezelőnek, ahova akár ittasan is bemehetnek a hajléktalanok.
2024.11.26. -
A digitális világ veszélyei
Az okostelefon függőség veszélyire hívja fel a diákok figyelmét az iGenerációért Egyesület. Az előadássorozatot az Arconic Alapítványa is támogatja. A vállalás szerint összesen 8 iskolában 70 előadást kell teljesíteniük az egyesüket tagjainak.
2024.11.26. -
Átadták az ösztöndíjakat
A Városháza Dísztermében rendezett ünnepség keretében adták át az Alba Regia tanulmányi ösztöndíjakat. Ebben a tanulmányi félévben összesen 58 fiatal tanulmányait támogatja Székesfehérvár Önkormányzata.
2024.11.25.
Illegális hulladéklerakókat számoltak fel Székesfehérvár határában
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2008. márciusában pályázatot nyújtott be „Székesfehérvár közigazgatási területén lévő illegális hulladéklerakók felszámolása, utógondozása, valamint a keletkező hulladékok megelőzése” címmel. Pályázatunk 3.427.000,- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült, melyről a 2008. július 4-én kelt levélben kaptunk értesítést.
2008.11.02. 07:28 |
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 2008. márciusában pályázatot nyújtott be „Székesfehérvár közigazgatási területén lévő illegális hulladéklerakók felszámolása, utógondozása, valamint a keletkező hulladékok megelőzése” címmel. Pályázatunk 3.427.000,- Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült, melyről a 2008. július 4-én kelt levélben kaptunk értesítést.
Székesfehérvár Önkormányzata 2008. februárjában indította útjára a „Felelősen a közösségért! Felelősen Fehérvárért! Programot. A megfogalmazott program jól illeszkedik a pályázat céljaihoz. A programmal kapcsolatban a Polgármesteri Hivatal folyamatosan, elektronikus hírlevélben is tájékoztatja a lakosságot.
A 2008 augusztus 11-i hírlevélben részletes tájékoztató található a pályázattal kapcsolatban.
A pályázatban szereplő hat helyszínen 2008. szeptember 15 és okt. 30. között megtörtént a hulladék összegyűjtése, lerakóra szállítása, melyet főként a Depónia Hulladékkezelő és Településtisztasági Kft. végzett. Az egyes helyszíneken elért eredmények, illetve a végzett munka bemutatása:
A 811-es főút melletti 20079/5 hrsz területén, a földút két oldalán felhalmozott hulladékok eltávolítása főként gépi erő alkalmazásával, de kézi munkaerő bevonásával - vállalkozó által, hiánytalanul megtörtént, a terület eredeti állapotú.
A Régi 70-es főút burkolat melletti szakaszon, a 20228 hrsz területén két helyre koncentrált lerakóhelyen lerakott gépjárműalkatrészek, építőanyag és vegyes kommunális eltávolítása főként kézi erővel, vállalkozó által, maradéktalanul megtörtént, a terület hulladékmentes.
A Murvabányai bejáró út befele tartó bal oldalán, a 20176/2 hrsz területén lerakott, főként zöld- és vegyes hulladékból álló hulladék kupacok feltakarítás és elszállítása vállalkozó által megtörtént. A terület eredeti állapotú.
A Vermek útja alsó, rét felőli szakaszán, a 8057/141 hrsz területén valamely közműépítő által otthagyott építési-bontási hulladékok feltakarítása vállalkozó bevonásával megtörtént.
A volt Zrínyi u. orosz laktanya, a fejlesztés alatt álló Alba Innovációs Park területén a 8483/8 hrsz területén a korábban ismeretlenek által lerakott faforgács és fatörmelék, valamint a belső nagy területen felhalmozott föld-, építési-, bontási hulladék elszállítása, a terület rendezése vállalkozó megbízásával megtörtént. A terület gyönyörűen megtisztított.
A Róka fasorban 17403 hrsz területén, a Gólya dűlő elágazása fölött a kiskertes házakból kihordott és lerakott vegyes-, zöld- és kommunális hulladék felszedése kézi munkával megtörtént, lerakóra szállítása szintén. A terület a megtisztítás utáni 2-3 hetes időszakban hulladékmentes maradt.
A Gólya dűlőben az erdő szélén lerakott hulladékok felszedése kézi erővel megtörtént, mindkét helyszínen vállalkozó bevonásával.
2008. októberében a pályázat végrehajtására Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata együttműködési megállapodást kötött a Gaja Környezetvédő Egyesülettel. Ebben az Egyesület vállalta a pályázatban szereplő (saját, illetve egyéb forrás) környezeti neveléssel kapcsolatos előadások megtartását, a szelektív hulladékgyűjtés, komposztálás és a helyes környezettudatos magatartásra kiterjedően, ezen felül a komposztálási útmutatóhoz szükséges szakmai anyag elkészítését és a pályázatban szereplő, megtisztított területek utógondozási, utánkövetési feladataiban való együttműködést.
A hulladékmentesítésre kerülő területek megtisztítása során az alkalmazott technológia miatt a kézi munkaerő költségei alacsonyabbak mint a tervezett nagyságrend. Így az eredeti 216.000,- Ft kézi munkaerő költség helyett a valós felhasználás 77.733,- Ft, ezért a végelszámolás során az említett kisebb összegű, tényleges költség kerül majd elszámolásra.