-
Iskolafelújítás a megvalósulás útján
A konkrét megvalósulás útjára lépett a Székesfehérvári Szakképzési Centrum komplex projektje, amelynek során 6,4 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével újul meg a centrum hat intézménye. A Deák Ferenc Technikum és Szakképző Iskolában tartott tájékoztatón nem csak a közel 13 ezer iskolabútor beszerzéséről esett szó, hanem az iskolák épületfelújításának és eszközbeszerzéseinek részleteiről is.
2024.12.18. -
Megnyílt a szárazréti bölcsőde
Új, 28 férőhelyes bölcsőde épült a Bodrogi utcában Feketehegy-Szárazrét gyermekei számára. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósult meg 420 millió forint vissza nem térítendő európai uniós és hazai támogatás, továbbá közel 19 és fél millió forint önkormányzati hozzájárulás segítségével. A Hit Gyülekezete fenntartásában működő intézmény pénteken ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit.
2024.12.13. -
Új iskolabútorok
Új iskolabútorokat kaptak mintegy 850 millió forint értékben a Székesfehérvári Szakképzési Centrum fenntartásában működő intézmények. A technikumokba összesen 12.810 darab bútor – székek, asztalok, szekrények – érkeztek. A hat iskolában megvalósult beruházásról sajtótájékoztatón számoltak be a Váci Mihály Technikumban, ahol be is mutatták az új, színes berendezéseket.
2024.12.10. -
Megújul a könyvtár
Mintegy 370 millió forintból újulhat meg a Vörösmarty Mihály Könyvtár olvasótermi épülete. Egy patinás épület nyeri vissza régi fényét, az épületen belül pedig új programokkal is készülnek – osztotta meg a jó hírt közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2024.12.10.
Ilyen lesz az új bölcsőde a Maroshegyen - már a kiviteli tervek készülnek
Négy csoportszobás, ötvenhat kisgyermek befogadására alkalmas bölcsődét építenek az Úrhidai úton, az új társasházakkal szembeni lévő, üres, önkormányzati telken. A fejlesztéshez több mint egymilliárd forintos vissza nem térítendő uniós pályázati forrást nyert el Székesfehérvár.
Az új bölcsődében helyet kap egy hatvan fő ellátására alkalmas főzőkonyha is, ahol speciális igényű, laktóz-, tojás- és gluténérzékeny gyerekeknek is főznek majd. A projekt tartalmazza az üzemeltetéshez és a gondozási feladatok ellátásához szükséges eszközök beszerzését is.
Az épület tervein a Városfejlesztési Kft. tervezői csapata dolgozik. Erdei László vezető tervező elmondta, hogy a bölcsőde egyik építészeti különlegessége az a három, napsárga gömb lesz, melyek alakját acélszerkezet adja majd, a belsejét gipszkartonból, külső burkolatát pedig műanyag lemezből alakítják ki. Az első gömb a bejáratnál kap helyet – ez a szülők fogadótere lesz –, a második a mozgásterápia színhelye lesz, míg a harmadikban sószobát hoznak létre.
„Építészeti karaktere tisztán értelmezhető rendszerre épül, így kívánja megszólítani a legkisebb használóinak nyiladozó esztétikai felfogását. Ebben a „sarkos” rendszerben viszont szükségesek olyan elemek, melyek a varázslatot jelentik a gyerekek számára, ez történik meg a három egyedi, „plasztikus” formatestben. Ezek a gömbök idézik meg a gyerekek számára a még érzeteikben jelenlévő anyaméh védelmét." – fogalmazta meg a koncepció lényegét Erdélyi László.
A Maroshegyen a Harmatosvölgyben számos magántulajdonú beruházás zajlik, a területnek több mint a fele épült be máig, így bőven számolhatunk azzal, hogy sok család költözik még a városrészbe - mondta Brájer Éva, Maroshegy önkormányzati képviselője. Számos társasház is épül, intenzíven fejlődik a környék, így a következő években nagy szükség lesz a beruházásra.