-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
Indul a KJF Internet alapú oktatási programja
A Kodolányi János Főiskola eddigi távoktatási teljesítménye alapján a turizmus és vendéglátás, illetve gazdálkodási és menedzsment szakokon is engedélyezi képzések indítását a Magyar Akkreditációs Bizottság. Ezeket a szakokat nyáron pótfelvételi keretében meghirdetik. A képzésekre 2006. július 26-tól lehet jelentkezni. A Kodolányi János Főiskola tervei szerint egy év múlva angol és orosz nyelven is működteti majd ezt a rendszert és a világ számos országából kapcsolódnak hallgatók az Internet alapú képzéshez. Jelenleg elsősorban a magyar, illetve a környező országokban élő jelentkezőkre számítanak.
A Kodolányi János Főiskola eddigi távoktatási teljesítménye alapján a turizmus és vendéglátás, illetve gazdálkodási és menedzsment szakokon is engedélyezi képzések indítását a Magyar Akkreditációs Bizottság. Ezeket a szakokat nyáron pótfelvételi keretében meghirdetik. A képzésekre 2006. július 26-tól lehet jelentkezni.
Azok az oktatási központok tehát, amelyek évekkel ezelőtt a távoktatás működtetésére hozott létre a főiskola, végre szerepet kaphatnak. Elsősorban a nyíregyházi oktatási központ, illetve Orosháza lesz az a helyszín, ahol valóra válik az az ígéret, hogy diplomát adó alapképzést visz a városba a Kodolányi főiskola. Természetesen az intézmény nem mond le arról, hogy nappali és levelező képzés is legyen a jövőben.
Távoktatásban is lehetnek "lusta" hallgatók
Három féléven keresztül a KJF levelezős hallgatói önkéntesen választhatták az elektronikus tananyagok használatát, s amennyiben megfelelő minőségben elkészítették a tananyagokhoz kapcsolódó beküldendő feladatokat, teljesítményük a vizsgákon beszámításra került. A hallgatói visszajelzések azt mutatják, hogy használóik elégedettek a kifejlesztett tananyagokkal, a tutorokkal való elektronikus konzultációs lehetőségekkel, s biztosítottnak érzik a folyamatos tanulás, készülés lehetőségét. Igaz az is, hogy a nem túl motivált hallgatókkal ez a program sem tesz "csodát", ugyanúgy benne van a lemorzsolódás lehetősége, mint a hagyományos oktatásnál.
"Kevert" forma az oktatásban
Az internet alapú program az erre a tagozatra jelentkezők számára ún. blended, azaz kevert formában működik majd, tehát félévente négy alkalommal személyesen is találkoznak a tutorok tanítványaikkal, ebből egy a regisztrációs héten, kettő a tanulmányi időszak alatt, egy pedig a vizsgaidőszakban kerül lebonyolításra. A fennmaradó időben a hallgató önálló munkáján van a hangsúly, amelyet tutorai folyamatosan támogatnak, segítenek a különféle online kommunikációs csatornák segítségével. Ez a képzési forma folyamatos, elsősorban otthoni tanulásra épül, de a főiskola által fejlesztett elektronikus portfólión alapuló értékelési rendszer segítségével a hallgatók pontosan mérni tudják tudásukat, felkészülésüket
Olcsóbbak a tanulmányok a távoktatással
Jelentős előnye a távoktatásnak, hogy más képzési formákhoz képest kevesebb anyagi befektetést igényel a hallgatóktól, tehát olcsóbban végezhetik tanulmányaikat. Téves az elképzelés, miszerint az Internet alapú oktatás minősége gyengébb a "hagyományos" nappali vagy levelező képzéseknél. A távoktatásban résztvevőnek ugyanis folyamatosan és sokkal kitartóbban kell tanulnia, mint más oktatási formák esetében. Ugyanakkor jelentős előnynek számít, hogy kötetlen időbeosztásban végezheti tanulmányait a hallgató. A KJF által kifejlesztett távoktatási program a XXI. századnak megfelelő, legkorszerűbb módszer. A tananyag digitális, s multimédiás lehetőségek tárháza teszi látványossá és élvezhetővé a programot.
Korlátlan internet hozzáférést biztosít az Oktatási Központ
A hallgató számára előnyt jelent, ha rendelkezik saját számítógéppel, de ellenkező esetben az Oktatási Központ biztosítja a csaknem korlátlan géptermi és internet hozzáférési lehetőséget. A tananyag nemcsak a WEB-en keresztül érhető el, hanem biztosítjuk CD-n is, és természetesen hagyományos nyomtatott kiegészítő segédletek is léteznek.
Jövőre angol és orosz nyelvű távoktatás indul
A Kodolányi János Főiskola tervei szerint egy év múlva angol és orosz nyelven is működteti majd ezt a rendszert és a világ számos országából kapcsolódnak hallgatók az Internet alapú képzéshez. Jelenleg elsősorban a magyar, illetve a környező országokban élő jelentkezőkre számítanak. Az internet alapú fejlesztés eredményeit a Kodolányi főiskola levelezős hallgatói is élvezhetik, az általuk felvett tantárgyak elektronikus tananyagaihoz, gyakorló feladataihoz hozzáférést biztosít számukra az intézmény. További információ az Információs és Felvételi Irodán kérhető, a 06-22) 543-379, (06-22) 543-381, (06-80) 203-769 telefonszámokon.