-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Duális képzések, drónok és lego robotok - nyílt nap az OE Alba Regia Műszaki Karon
Hétfőn nyílt napra várták az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának leendő hallgatóit. Az alapképzésben villamosmérnök, műszaki menedzser, mérnökinformatikus, földmérő és földrendező mérnök és gépészmérnök szakok közül választhatnak a diákok, ezek mindegyike duális képzés formájában is elérhető.
A nyílt nap résztvevői megismerkedhettek az Arconic laborral, a drónokkal, a lego robot programozással, a 3d-s lézerszkennerrel és egyéb technológiákkal is.
Dr. Seebauer Márta oktatási dékánhelyettes elmondta, hogy 2018. január 15-én hétfőn 10 órától a Geoinformatikai Karon is nyílt napot tartanak a Pirosalma utca 1-3. szám alatt, a 101-es előadóban. Kiemelte, hogy az Óbudai Egyetemen belül Székesfehérvár olyan telephely, amely szinte minden budapesti karral kapcsolatban van és a hallgatók teljes egészében ugyanazt az oktatási portfóliót kapják, mint ha Budapesten tanulnának.
A duális képzéssel kapcsolatos gyakorlati tudnivalókról elhangzott, hogy kétszer 14 hétig a többi hallgatóval együtt ülnek az órákon a duális hallgatók, akiknek az első, 8 hetes gyakorlati időszaka decemberben, a szorgalmi időszak végével kezdődik el, majd májustól szeptemberig 16 hétig dolgoznak a kiválasztott cégnél. Minden duális hallgatónak annyi szabadsága van egy évben, mint egy kezdő fiatalnak, egy átlagos duális hallgató esetében ez négy hetet, vagyis 20 napot jelent. A duális hallgatóknak akkor is jár fizetés, amikor az egyetemen vannak, a fizetés a minimálbérhez van kötve, ehhez jönnek a vállaltfüggő plusz juttatások. Az egyetem 28 fehérvári céggel van kapcsolatban és 178 gyakorlati hely áll rendelkezésre a hallgatók számára.