-
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva
Péntektől olcsóbban telefonálhatnak a magyar mobilszolgáltatók előfizetői az Európai Unió tagországaiba utazva, az uniós roamingdíj hatósági árcsökkenésének hatására. Az EU-ban működő mobilszolgáltatók mától maximum nettó 0,35 eurót számlázhatnak hívásindítás, és 0,11 eurót a hívásfogadás után az uniós tagországokban, és ugyanennyibe, vagyis 0,11 euróba kerül az SMS-küldés is.
2011.07.01. -
Szerdától eltűnik a 75 wattos hagyományos izzó
Szerdától nem rendelhetnek már 75 wattos hagyományos - vagyis nem energiatakarékos - izzókat sem az üzletek az Európai Unióban, a tagországok egy korábbi közös döntésének megfelelően. Az EU tavaly kezdte meg a hagyományos égők kereskedelmének felszámolását környezetvédelmi megfontolásokra hivatkozva. Először a 100 wattos izzókat vonták ki, majd idén szeptember 1-jétől a 75 wattosokon a sor.
2010.08.30. -
Egy új felmérés szerint az európaiak nehezen jönnek ki fizetésükből
Minden hatodik európai állandó nehézségekkel küzd a háztartási számlák kifizetésekor, és az uniós polgárok háromnegyede úgy gondolja, hogy országukban az előző évben nőtt a szegénység. Ezek a legújabb, a válság társadalmi hatásairól végzett Eurobarométer felmérés legfontosabb eredményei, amelyet kedden hozott nyilvánosságra az Európai Bizottság.
2010.06.22. -
Az uniós polgárok kevesebb, mint fele sportol rendszeresen
Az uniós polgárok 40%-a legalább hetente egyszer sportol és 65%-uk végez valamiféle testmozgást. Mindazonáltal 25%-uk csaknem teljesen inaktív – derül ki egy, az Európai Bizottság által közzétett, a sportról és a fizikai aktivitásról végzett különleges Eurobarométer-felmérésből. A németek 61%-a, az osztrákoknak pedig 57%-a tagja valamilyen sportklubnak vagy fizikai aktivitást is magában foglaló egyéb klubnak. Ez az arány Magyarországon 8%.
2010.04.09.
Információs társadalom - Európai miniszteri konferencia Magyarországon
2004. február 26-27-én Budapesten rendezik meg az Európai miniszteri konferencia az információs társadalomról "Új növekedési lehetőségek egy kibővített Európában" címmel. A kétnapos páneurópai miniszteri konferencia résztvevői megvitatják az új EU-tagállamokban és a tagjelölt országokban megfogalmazott eEurope+ információs társadalom akcióterv végrehajtását, továbbá értékelik az eEurope 2005 akcióterv eddig elért eredményeit és az európai információs társadalom kihívásait.
2004. február 26-27-én Budapesten rendezik meg az Európai miniszteri konferencia az információs társadalomról "Új növekedési lehetőségek egy kibővített Európában" címmel.
A kétnapos páneurópai miniszteri konferencia résztvevői megvitatják az új EU-tagállamokban és a tagjelölt országokban megfogalmazott eEurope+ információs társadalom akcióterv végrehajtását, továbbá értékelik az eEurope 2005 akcióterv eddig elért eredményeit és az európai információs társadalom kihívásait. Az esemény házigazdái az EU ír elnökség, a magyar kormány képviseletében Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter és az Európai Bizottság részéről Erkki Liikanen főbiztos.
A rendezvény a 2000-ben Varsóban és a 2002-ben Ljubljanában megrendezett miniszteri konferenciasorozatba illeszkedő esemény, melyen az EU-tagállamok, a 10 új tagország, a 3 tagjelölt, illetve a délkelet-európai országok delegációi, továbbá a nemzetközi intézmények, a magánszektor, a tudományos élet és a civil társadalom elismert képviselői vesznek részt. Az Európai Bizottság közelmúltban kiadott, a tavasszal ülésező Európai Tanácshoz intézett felhívásában hangsúlyozta, hogy az EU bővítésével kínálkozó gazdasági növekedési lehetőségek kihasználása új lendületet adhat a lisszaboni stratégia megvalósításához, amelynek célja, hogy Európát a világ legversenyképesebb tudásalapú gazdaságává tegye.
A rendezvény egyedülálló alkalmat kínál az eEurope 2005 akciótervben megfogalmazott célkitűzések terén elért eredmények megvitatására. Ilyen törekvés a kedvező környezet kialakítása a magánbefektetések és a munkahelyteremtés számára, a termelékenység növelése, a közszolgáltatások korszerűsítése, valamint a globális információs társadalomban történő részvétel előmozdítása. A konferencia elsőként nyújt lehetőséget az eEurope 2005 időközi értékelésével kapcsolatos stratégiai tárgyalásokra, és foglalkozik a nemzeti információs társadalom stratégiák és akciótervek, az eGazdaság és az esélyegyenlőség kérdéseivel. Az eEurope akcióterv esetleges kiigazításaira az Európai Tanács 2004 márciusában tartandó ülése tehet javaslatot.
A 2001 júniusi göteborgi csúcstalálkozón a tagjelölt országok miniszterelnökei által indított eEurope+ akcióterv az eEurope célkitűzéseit tükrözi, és már eddig is nagymértékben hozzájárult az új tagállamok és a tagjelöltek gazdasági reformjainak felgyorsításához és gazdaságuk modernizálásához, a kapacitások bővítéséhez és az intézményfejlesztéshez, továbbá javította a versenyképességet és elősegítette a társadalmi kohéziót. A konferencián bemutatásra és megvitatásra kerül az eEurope+ jelentés, melyet az új tagállamokban és a tagjelölt országokban készített felmérések alapján állítottak össze.