Ingatlankörkép: házak, telkek, tégla és panellakások Székesfehérváron

Az egyik legnagyobb fehérvári ingatlanirodában jártunk tájékozódni a város és környékének ingatlanárairól. Az adatbázisban szereplő „legek” sokat elárulnak arról a mozgástérről, ami a székesfehérvári ingatlanpiacot jellemzi: a legdrágább lakást 34,5 millió, a legdrágább házat 150 millió forintért kínálják. Előbbi ingatlan a történelmi belvárosban, utóbbi pedig az Öreghegyen található. A legkevesebb pénz amiből lakást lehet vásárolni a városban 2,5 millió forint, „házat” – egy szobásat – pedig 9,5 millió forintért lehet venni Székesfehérváron.
2008.03.26. 11:02 |

Az egyik legnagyobb fehérvári ingatlanirodában jártunk tájékozódni a város és környékének ingatlanárairól. Az adatbázisban szereplő „legek” sokat elárulnak arról a mozgástérről, ami a székesfehérvári ingatlanpiacot jellemzi: a legdrágább lakást 34,5 millió, a legdrágább házat 150 millió forintért kínálják. Előbbi ingatlan a történelmi belvárosban, utóbbi pedig az Öreghegyen található. A legkevesebb pénz amiből lakást lehet vásárolni: 2,5 millió forint, „házat” – egy szobásat – pedig 9,5 millió forintért lehet venni Székesfehérváron.

Märcz Ágnes ingatlanszakértő érdeklődésünkre elmondta, a legtöbb vásárló téglából épült lakást keres, és végül panellakást vásárol. Az energiatakarékos felújítás megemelte a panellakások árait, közel 1 millió forinttal feljebb ment az értékük. Ugyanennyit számít, ha valaki felújítja a lakását.

A közepes állapotú de nagyobb, két és fél szobás 62-68 m2-es panellakások jelenleg 12 -12,5 millióért mennek. Egy plusz két félszobásat már 11 millióért, egy plusz három félszobásat pedig 13 millió forintért lehet venni.

A 10-15 millió forint közötti árkategóriában panel és tégla lakást találhatunk, a kertes sorházi lakások 18 millió forinttól kezdődnek.

Az újépítésű lakások átlagban 300 ezer Ft/négyzetméter áron kelnek el. Ennél kedvezőbb lehetőséget kínálnak a vásárlóknak például a Horog utcában, ahol 80-90 lakásos épületegyüttest adnak át fél éven belül, itt 250 ezer forint/négyzetméter áron lehet hozzájutni az új ingatlanokhoz.

A családi házak között a legdrágábbak még mindig az Öreghegyen találhatóak, de egyre inkább felzárkózik a Feketehegy is. Aki építési telket akar vásárolni, gyakran 10 millió forintot is le kell szurkolnia. A legkedvezőbb telekárak most a Maroshegyen vannak, a Harmatos-völgyben 7,6 millió forintért kínálnak 800 négyzetméteres telkeket.

Bérleményekért átlagos kétszobás lakás esetében 45-50 ezer forintot kell fizetni, az exkluzív lakások és a házak bérleti díja 100 ezer forint felett van.

A városhoz közel fekvő települések közül keresettek a Velencei tó északi és déli partján fekvő ingatlanok, szintén népszerű Pákozd, Úrhida, Szabadbattyán, Sárszentmihály és Sárkeresztes.  Az egészségesebb környezet mellett vonzó lehet a vásárlók számára az is, hogy átlagban 20-30%-al olcsóbbak az árak mint Székesfehérváron.

 

 

Gazdaság

  1. XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj

    A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman,  Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is. 

    2024.11.22.
  2. Openhouse iroda nyílt

    Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.

    2024.11.22.
  3. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  4. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.