Innováció és kreativitás - tizenegy csapat versenyzett a PROAStartUP workshopon

PROAStartUP workshopot szervezett középiskolásoknak a Prosperis Alba Kutatóközpont Nonprofit Kft. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar. A kétfordulós verseny döntőjében tizenegy csapat mérte össze kreativitását, tudását pénteken a Hiemer-házban. 
2019.11.08. 16:25 |
Innováció és kreativitás - tizenegy csapat versenyzett a PROAStartUP workshopon

Problémamegoldó és startup ötletgeneráló műhelyt szervezett PROAStartUP workshop címmel a Prosperis Alba Kutatóközpont Nonprofit Kft. és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar székesfehérvári középiskolások számára.

A vállalkozó kedvű, 9−13. évfolyamos, kreatívan gondolkodó, ötletekben gazdag középiskolás diákokból 11, 2-4 főből álló csapat pénteken a Hiemer-házban mérte össze tudását.

Az esemény megnyitóján Lehrner Zsolt, alpolgármester köszöntötte a résztvevőket. Mint mondta, a startup nélkülözhetetlen a mai világban.

Székesfehérvár folyamatos fejlesztéséhez szükség van a jól felkészült, tanult, kreatív szakemberekre.

Egy vállalkozás elindítása, egy fejlesztés megvalósítása kapcsán az ötletek mellett nélkülözhetetlen a gazdasági-pénzügyi tudás is. Dr. habil. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja a szervezők nevében kívánt nemes versengést a fiataloknak.

A kétfordulós verseny döntőjében az 51-es, a Csészényi, a DaydreamProject, a Horgászok, a Jáky Startup, a Kaktusz, a Liliomok, a Pe-teleki, a Széchenyi Utopy, a VPGáz és a Wasser Wagen csapat feladata az volt, hogy egy problémát a saját környezetükből feldolgozzanak, amelyet először megoldandó feladattá, majd ötletté formáltak.

Ezt követően átültették egy startup üzletfejlesztési modellbe a coachok segítségével. A diákok ötleteikkel hozzájárulnak a saját környezetük jobbá tételéhez, valamint megismerkednek a startupok világával.

A négyfordulós megmérettetés szüneteiben a FormLabs és a WelloChat képviselői, Dr. Tajti Ferenc és Szabó Dávid szólt cégeik indulásáról, tevékenységéről.

A beszélgetésekkel a résztvevők és az érdeklődők közelebb kerültek az olykor rejtélyesnek tűnő startupok világához, ahol a kreativitás nyitja meg az utat az innováció számára.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.