-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Innovatív termelési eszközök beszerzésére nyert több mint 1,6 milliárdot a fehérvári Vass Acélcsarnok Kft.
A Magyar Multi Program segítségével cső és profilmegmunkáló automata 3D-d lézert, lemezmegmunkáló lézert, légtechnikai rendszert és modern termelésirányító rendszert szereznek be. A beruházásról tartott tájékoztatón ott volt Dr. Simon László kormánymegbízott és dr. Tanárki Gábor a Fejér Megyei Kormányhivatal igazgatója is. Székesfehérvár Önkormányzatát Horváth Miklós Csaba képviselte, illetve ott volt Gáll Attila Iszkaszentgyörgy polgármestere.
A cég jelenleg mintegy 70 embert foglalkoztat.
Az évtizedek alatt nagyvállalattá lett fehérvári családi vállalkozás irányításában már a tulajdonos Vass János gyermekei Ágnes és Viktor is részt vesznek.
A székesfehérvári központú, magyar tulajdonú cég a sikeres Ginop Plusz pályázat az Ipar 4.0-hoz kapcsolódó, digitális és automatizált technológiai fejlesztéshez történő kapcsolódásukat szolgálja. Gyártástechnológiájuk fejlesztésével termelésük nagymértékű növekedése várható, az előzetes becslések szerint havi 160 tonnáról 600 tonnára, ami lehetővé teszi, hogy a folyamatosan növekvő volumenű belföldi értékesítés mellett a külpiaci jelenlétüket is erősítsék.
A projekt keretében iszkaszentgyörgyi telephelyükre többek között automata 3D-s cső és profilmegmunkáló lézer gyártócellát, 3D-s nagypontosságú lemezmegmunkáló gyártócellát szereznek be, valamint modern termelésirányítási rendszert vezetnek be.
A cég fejlődéséről Vass János tulajdonos beszélt a Hiemer-házban tartott sajtótájékoztatón, melyet a nagy volumenű beruházásról tartottak.
A Vass Acélcsarnok Kft. 2001-ben alakult és azóta folyamatosan fejleszti tevékenységét mind technológiailag, mind humán erőforrást tekintve. A nyilvános cégadatok szerint a társaság a tavalyi üzlet évben hárommilliárd forint nettó árbevétel mellett 148,5 millió forint nyereséget ért el, míg 2020-ban 4,7 milliárdos árbevételt és 149 millió forintos nyereséget realizált.