Internetre kerültek a magyar történelem dokumentumai 

 Tizennyolcezer történelmi dokumentum, kép, festmény, metszet került fel az internetre az Országos Széchényi Könyvtár, az IHM, az OM és az NKÖM közreműködésével. A www.kepido.oszk.hu címen elérhető adatbázis a Kr. előtti negyedik évezredtől 2000 augusztusáig tartó időszakot öleli fel, benne történelmi korok, kulcsszavak és időrend szerint is kereshetünk. A Széchényi könyvtár most először teszi közzé 1956-os, illetve a XVI-XVII. századból nyomtatott röplapgyűjteményét, de az archívumba bekerült számos, a magyar vár-, város- és színháztörténet fontosabb helyszíneit bemutató metszet és képeslap is.
2005.04.27. 08:25 |

 Tizennyolcezer történelmi dokumentum, kép, festmény, metszet került fel az internetre az Országos Széchényi Könyvtár, az IHM, az OM és az NKÖM közreműködésével. A tananyagként is használható archívumot bárki szabadon böngészheti. (Székesfehérvár 1664-ben - kép)

 Tizennyolcezer történelmi dokumentum, fotó, festmény, metszet került fel a Sulinet digitális tudásbázisba az Országos Széchényi Könyvtár, valamit az oktatási, a kulturális és informatikai tárca együttműködésével. A www.kepido.oszk.hu címen elérhető adatbázis a Kr. előtti negyedik évezredtől 2000 augusztusáig tartó időszakot öleli fel, benne történelmi korok, kulcsszavak és időrend szerint is kereshetünk. A Széchényi könyvtár most először teszi közzé 1956-os, illetve a XVI-XVII. századból nyomtatott röplapgyűjteményét, de az archívumba bekerült számos, a magyar vár-, város- és színháztörténet fontosabb helyszíneit bemutató metszet és képeslap is.  
 
 Tananyag és ismeretterjesztő olvasmány egyben 

Az adatbázis tudományos és ismeretterjesztési célból jött létre, és beilleszthető a Sulinet digitális tudásbázis anyagai közé. Az SDT tesztverziója 2004 szeptembere óta díjmentesen érhető el a hálón, a tananyagok közbeszerzési eljárással és pályázatok útján kerülnek digitális formába, majd az internetre - mondta el Magyar Bálint oktatási miniszter. 

 Folyamatosan bővül az adatbázis 

 Az SDT első pályázatára beérkezett digitális tananyagokat jelenleg lektorálják, a javított változat május közepén, a második pályázat anyagai május végén kerülnek be a rendszerbe. A harmadik pályázat nyertesei 2004 tavasszal kezdték meg a fejlesztést, ezeket a tananyagokat az idén május és szeptember között folyamatosan publikálják. Ez utóbbiak között lesz például a magyar huszárok történelmét, illetve a népi hagyományokat és építészetét bemutató adatbázis is. Az OSZK a Magyar Távirati Irodával tárgyal arról, hogy a II. világháború utáni időszakból származó 10 ezer kép és dokumentum is felkerüljön. 
 Az oktatási miniszter felhívta a figyelmet, hogy helyi közösségek, iskolák, helytörténeti múzeumok is bekapcsolódhatnak a munkába, ha beszkennelik és akkreditálásra elküldik saját településük történelmi dokumentumait.