-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Interreg Europe Program a kulturális és kreatív ipar fejlesztésére
A Projekt célja, hogy tapasztalatcserére építve támogató eszközöket dolgozzon ki a kulturális és kreatív ipar fejlesztésére, továbbá növelje az ágazat fejlesztéspolitikai hangsúlyát.
A projekt keretében szervezett külföldi tanulmányutakon (olasz, román, lett, spanyol, szlovén és protugál) a KDRIÜ igyekszik az érintett szakértő partnerek részvételét is biztosítani. A Cesisben, Siguldában és Rigában szervezett program is jó alkalom a tapasztalatszerzésre, a nemzeti hagyományok, a kulturális örökségek, a kulturális és kreatív ipari ágazatok, azok háttere és fejlesztéseik megismerésére. A találkozón megszerzett szakmai tudások egyrészt, kiváló alapot nyújthatnak a projekt lokális szintű sikeres megvalósításához; másrészt, hozzájárulna a város aktuális kulturális fejlesztési céljaihoz.
A projektről és a tanulmányút részleteiről ITT tájékozódhat.
A projekt az Interreg Europe Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és Magyarország társfinanszírozásával valósul meg.