Intézményvezetők - Kneifel Imre, Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium 

 Kneifel Imre 1993–ban lett a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium igazgatója, majd az intézmény 1996-os, Béke Téri Általános Iskolával történt fúzióját követően az összevont intézmény igazgatója lett. Intézményvezetőként zeneszerető, intelligens emberek kinevelését tartja legfontosabb feladatának. Kneifel Imre művészként is részese a város kulturális életének: az Alba Régia kórus karnagyaként és a Tilinkó zenekar tagjaként is ismert.

2004.10.21. 10:51 |

 Kneifel Imre 1993 –ban lett a Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium igazgatója, majd az intézmény 1996-os, Béke Téri Általános Iskolával történt fúzióját követően az összevont intézmény igazgatója lett. Intézményvezetőként zeneszerető, intelligens emberek kinevelését tartja legfontosabb feladatának. Kneifel Imre művészként is részese a város kulturális életének: az Alba Régia kórus karnagyaként és a Tilinkó zenekar tagjaként is ismert.

 - Milyen helyzetben van jelenleg az intézmény?

 - Most a körzeti osztályokért folyik a harc, tavaly 23 fővel nem indíthattunk osztályt, csak a zenei tagozaton kezdhették meg a tanulmányaikat az elsősök. Jövőre a Sárvíz – Aba Művészeti Alapiskolával művészeti iskolai képzést indítunk be: néptáncot, drámát, rajzot, festészetet is tanulhatnak majd a gyerekek. Jelenleg is van művészeti képzésünk: gyermekjáték, népi ének, három énekóra és egy táncóra tartozik ehhez a képzéshez és ettől az évtől működik. Az intézmény középiskola - része a Vasvári Pál Gimnázium zenei tagozatának örököse és rendkívül népszerű, sokan maradnak itt az általános iskola után, de még többen jönnek más intézményekből, Fejér megye egész területéről. Nagyon büszkék vagyunk a diákjainkra, az előző tanévben például az Éneklő Ifjúság versenyen négy énekkarunk és két kamarakórusunk indult és a különböző kategóriákban valamennyien megkapták az év kórusa díjat.  Ugyanakkor nemcsak zenei sikerekkel büszkélkedhetünk: legkülönbözőbb műveltségi, földrajzi vetélkedőkön szerepelnek kiváló eredménnyel a diákjaink.

 - Mit tartanak a legfontosabb célnak a diákok nevelésében egy zenei középfokú intézményben?

 - Elsősorban nem zenészeket képzünk, hanem zenével nevelünk. A zenei gimnázium nem „versenyistálló”: zeneszerető, intelligens embereket szeretnénk nevelni. Diákjaink nagyon szeretnek ide járni, az itt végzettek kivétel nélkül szívesen gondolnak vissza középiskolai éveikre.

 - Az idén nyáron is jelentős fejlesztések történtek az intézményben. Melyek voltak most a legfontosabb felújítási munkálatok?

 - A nyáron teljes tetőfelújítás történt, felújították a vizesblokkokat, öltözőket, zuhanyzókat. Akadálymentes lett az épület, így ma már az E. U normáknak is megfelel. Saját erőből kondi terem lett kialakítva, megnagyobbítottuk az iskola éttermét is. Maradtak ugyanakkor még fontos feladatok: egyik épületünkön nyílászáró-csere szükséges, ez a következő feladat.