Iparvállalati műszaki szakközgazdász és menedzser továbbképzés Fehérváron

A Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvár Campusa és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara csütörtökön jelentette be, hogy elindítja Iparvállalati Műszaki szakközgazdász/menedzser szakirányú továbbképzését. A kezdeményezés kutatással indult, amelyet a BCE Székesfehérvári Campusának munkatársai és a Prosperis Alba Kutató Intézet folyatott le a BCE rektorának, Prof. Dr. Lánczi Andrásnak és Székesfehérvár polgármesterének, Dr. Cser-Palkovics Andrásnak a kezdeményezésére.
2021.01.28. 16:18 |
Iparvállalati műszaki szakközgazdász és menedzser továbbképzés Fehérváron

A négy féléves, levelező kurzusra február 15-ig lehet jelentkezni, a beiratkozás után február 26-27-én indul az oktatás.

A Budapesti Corvinus Egyetem és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara kimondottan iparvállalati környezetre szabott képzést ajánl azoknak az ipari vállalattól érkező középvezetők, akik vezetővé szeretnének válni szakterületükön, vagy már meglévő vezetői pozíciójuk szakmai kompetenciáit szeretnék továbbfejleszteni.

A képzés kialakítása során kimondottan Székesfehérvár vezető vállalatainak igényeit vette figyelembe az egyetem. A képzés során a vállalati funkciók áttekintése biztosítja az alapot, melybe az üzleti- és menedzsmenttudományokon túlmenően releváns műszaki ismeretek épülnek be. A módszertani képzésen túl, pedig a vállalati vezetői készségek átadása biztosítja a megszerzett ismeretek gyakorlatba való átültetésének lehetőségét.


Az iparvállalati műszaki menedzser szakra bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevél a jelentkezés feltétele, az iparvállalati műszaki szakközgazdász szakon pedig gazdaságtudományi képzési területen legalább alapképzésben szerzett oklevél és közgazdász szakképzettség a feltétel.

Kifejezetten alulról szerveződően, vállalati igény alapján fogalmazódott meg a képzés iránti igény - hangsúlyozta Dr. Cser-Palkovics András polgármester és Mészáros Attila alpolgármester. Ma nagyon komplex tudásra van szükség, nem lehet kizárólag egy tematikában otthon lenni a technológiai, a gazdasági és a pénzügyi ismeretekben. Sokkal átfogóbb tudással, információs háttérrel, szaknyelvi ismerettel kell rendelkezni, kombinálni kell a technológia, mérnöki, informatikai, gazdasági és közgazdaságtani ismereteket. 

Dr. Mezőszentgyörgyi Dávid, a BCE Székesfehérvári Campusának rektori megbízottja hangsúlyozta, hogy intézményük már alapítványi formában működik, amely biztosítja a rugalmas alapot az új típusú képzéshez. Létrehozásában pedig fontos szerepe volt a székesfehérvári, regionális, illetve nemzetközi vállalati igényeknek. 

Dr. Fehér Péter, a BCE Executive Degree Programokért és Szakirányú Továbbképzésekért felelős dékánja arról beszélt, hogy a mesterképzés kifejezetten a gyakorló szakembereknek szól. Azokra koncentrálnak, akik már dolgoznak, van munkatapasztalatuk és fejlődni szeretnének. Fontos, hogy az elsajátított tudás gyors gyakorlati hasznosíthatósággal rendelkezzen. 

Prof. Dr. Györök György, az ÓE AMK dékánja arra hívta fel a figyelmet, hogy a két együttműködő felsőoktatási intézmény egymástól függetlenül és egymás szándékait erősítve egyetlen alapvető célt szolgál, nevezetesen a piacképes tudás átadását. A mesterképzés iránti igényt a székesfehérvári ipari szereplők fogalmazták meg, és tananyag kialakításában is tevőlegesen részt vettek. A képzés olyan tantárgyakat tartalmaz, melyek nevei már beépültek a hétköznapi életünkbe, például ipar 4.0, mesterséges intelligencia, virtuális valóság. 

Dr. Pogátsnik Monika, az ÓE AMK oktatási dékánhelyettese elmondta, hogy a képzés levelező formában zajlik négy féléven keresztül. A jelentkezési határidő 2021. február 15., a beiratkozás pedig várhatóan február 20-án lesz, a képzés február 26-27-én indul. Jelentkezni nem a hagyományos E-felvételin keresztül, hanem sokkal egyszerűbben, egy online felületen lehet.

A képzés önköltséges, egy félév 495.000 forint, amelyre állami finanszírozás nincs, de vállalati ösztöndíjjal támogatható. Cser-Palkovics András polgármester záró gondolataiban hozzátette, hogy a nagyvállalati szektor várhatóan meg tudja oldani a költségtérítést, azonban a KKV-szektorban Székesfehérvár Önkormányzata kész átgondolni egyfajta ösztöndíj jellegű támogatási formát, ha erre igény mutatkozik.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.