Ismét 6-3 - ezúttal a Villach bánta a Volán hat csapását

Egy jól sikerült, hárompntos Winter Classic hétvége után vette Villach felé az irányt a SAPA Fehérvár AV 19. Az EBEL keddi játéknapján a két csapat meccsén az első két harmad még döntetlennel zárult, az utolsóban viszont hármat rámolt be a Volán, válasz azonban nem érkezett, magabiztosan nyert a Raymond-csapat.
Villach – Sapa Fehérvár AV19 3-6 (1-1, 2-2, 0-3) Gólszerzők: Ryan (2), Hotham, illetve Sikorcin, Mihály, Kovács Cs, Banham, Magosi, Sarauer
2013.12.17. 21:38 |

Jól indult a Villach - Volán EBEL találkozó fehérvári szempontból, hiszen Sikorcin rögtön az elején jelezte, pontokért kelt útra a csapat Ausztriába. Igen ám, de a túloldalon Derek Ryan is úgy gondolta, szüksége van a tabella harmadik helyét elfoglaló Villachnak a pontotkra, és nem sokkal "Sziki" gólja után egyenlített.

A második 20 perc elején jött Mihály, és belőtte az este második Volán-gólját, de négy perc múlva Hotham egyenlített. 1:04-el később Kovács Csaba lőtte a harmadikat, de megint érkezett Ryan, és 3-3-ra alakította az állást. Ugye ő volt, aki december 6-án másodpercekkel a vége előtt egyenlített Fehérváron - nem mondhatni, hogy nagyon megilletődött lenne első EBEL-klubja ellen mostanában...

Az utolsó harmad azonban a Voláné lett, nyolc és fél perccel a vége előtt Banham, majd 45 másodperc múlva Magosi talált be. A végén még az is belefért, hogy Banham kiállítása, és a villachi kapus lehívása után gyakorlatilag kettős előnyben támadjanak a hazaiak, mert a slusszpoén a miénk volt: öt másodperccel a dudaszó előtt Sarauer belőtte a hatodikat, 6-3-ra győzött ezzel a Volán!

Villach – Sapa Fehérvár AV19 3-6 (1-1, 2-2, 0-3)
Gólszerzők: Ryan (2), Hotham, illetve Sikorcin, Mihály, Kovács Cs, Banham, Magosi, Sarauer