Ismét kikapott Sopronban az Alba - kettőből kettőt kell nyerni az elődöntőért

A nagyszünetig szoros volt a Sopron – Alba Fehérvár negyeddöntő párharc harmadik összecsapása, utána azonban több hiba is csúszott a fehérvári támadásokba, a Sopron pedig ellépett tízen túlra. Ezt az előnyt a hajráig meg is őrizte, és végül 11 ponttal győzött. Ezzel eldőlt, az Albának mindkét hátralevő meccset meg kell nyernie, ha a legjobb négy közé akar kerülni.
Sopron KC – Alba Fehérvár 78-67 (18-21, 21-17, 22-11, 17-18)
A három nyert meccsig tartó párharc állása: 2-1, a Sopron javára.
2014.05.13. 20:48 |

Carlos Frade, az Alba mestere ezúttal úgy döntött Kyle Barone-t hagyja ki a Sopron elleni negyeddöntő harmadik meccsén, így Moore, Hobbs és Humphrey alkotta a Fehérvár légiós kontingensét. Legutóbb 24 ponttal kapott ki az Alba a Hűség Városában, míg szombaton hosszabbítás után a címvédő Alba nyert 95-90, azt pedig eddig is tudtuk, a továbbjutáshoz egyszer nyerni kell, Sopronban…

Moore egy labdaszerzést követően szerezte meg a mérkőzés első pontjait, majd felváltva estek a kosarak, de 6-4-re már az SKC vezetett. A negyed nagy részében a Sopronnál volt az előny, de egy jó fehérvári labdaszerzés után Hobbs triplájával 14-13-nál ismét az Alba vezetett, ekkor a hazaiak mestere időt is kért. A játék képe azonban ezután sem változott, a kis szünet nem azt hozta, amit a soproniak elvárhattak volna, az Alba játékosai pedig nagyon motiváltan mentek, küzdöttek, így a játékrész utolsó percébe is előnnyel fordultak. Sőt! Az utolsó másodpercben Tóth Norbert süllyesztett el egy triplát, 21-18-ra vezetett a Fehérvár tíz percnyi játék után.

Az újrakezdést követően hosszú, háromperces gólcsenddel kezdtek a csapatok, ez inkább a pontatlanság számlájára volt írható, nem annyira a jó védekezésnek. A csendet pedig Takács Norbert törte meg, aki egy hármassal egyenlített. A baj csak az volt, hogy az Alba még tovább nyújtotta pontnélküli sorozatát, így Thomas kosara már vezetést ért a Sopronnak. Somogyi váltott kosárra egy palánk alatti lehetőséget, öt és fél perc telt el ekkor a második negyedből… Borisov két jó büntetője, és Dénes két pontja után, 29-23-nál először kért időt Carlos Frade. Ramone Moore szép egyéni megoldása után került kicsit közelebb ellenfeléhez az Alba, majd Olah dobta még közelebb csapatát a hazaiakhoz. Boriszov dobott triplát, majd Somogyi csak egyet értékesített a két büntetőjéből, másfél perccel a nagyszünet előtt 35-32 állt az eredményjelzőn. Somogyi zsákolt, Sabáli időt kért 23 másodperccel a dudaszó előtt egypontos hazai vezetésnél. Barovic két jó büntetőjét követően megint az Albáé volt az utolsó szó, Moore szlalomozott be a palánk alá, és milyen jól tette ezt, 39-38-as, minimális soproni előnnyel mentek pihenni az együttesek.

Barovic pontjai indították a második félidőt, amire Juhostól jött is a válasz. Thomas dobott triplát, amivel a felrobbantotta szinte a sportcsarnokot, és ellépett héttel az SKC három perccel a kezdés után. Az Alba megint sokáig nem találta a fogást ellenfelén, a dobások után a labda rendre kipörgött a gyűrűből. Trepák maradt teljesen egyedül, aki így alaposan megnézhette, honnét kell szabályosan hárompontost dobni, először volt tíz pont a két csapat között, az amúgy igencsak kemény találkozón. Négy perccel a harmadik játékrész vége előtt, mínusz tizenegynél Frade-mester ismét időt kért. Hatalmas tempót diktált a két a csapat, de míg a Sopron olykor betalált, addig Hobbs szólóját leszámítva az Alba percekig megint ne talált be, ráadásul egyre több hármas jött be hazai oldalon, 12 ponttal vezetett a hazai alakulat 30 perc után.

Már csak nyolc perc volt hátra a meccsből, amikor Boriszov ismét betalált kintről, amivel már tizenöt volt közte, majd Juhos dobott triplát, ha már előtte a fehérvári ziccerek rendre kimaradtak, pedig ez a luxus nem megengedhető ott, ahol az Alba tíz éve nem nyert… Öt perccel a vége előtt, Juhos pontjai után 68-58-ra vezetett a Sopron, és az Alba támadhatott, de Moore triplakísérlete nem jött be, a kontárból viszont jött az újabb hazai kosár. Humphrey első pontjait két és fél perccel a lefújás előtt szerezte meg, a hármassal hétre csökkentette a hátrányt, de azonnal jött a válasz a hazaiaktól. A végén megint több fehérvári lehetőség kimaradt, aminek köszönhetően az utolsó perc már nem tartogatott izgalmakat. Az Alba ismét kikapott Sopronban, ezúttal 78-67-re, az átok tehát továbbra sem tört meg, így az Albának két meccsen, kétszer kell megvernie a Sopront, ha elődöntőzni akar. Folytatás pénteken, Székesfehérváron.