Ismét nyert a Ljubljana Fehérváron

Tulajdonképpen a SAPA Fehérvár AV 19 – Olimpija Ljubljana EBEL-találkozó az utolsó öt percig a hazaiakról szólt, és a hazaiaknak is állt, csak hát egy jégkorongmérkőzés hatvan percig tart… Az Olimpija az utolsó öt percen belül szerzett két góllal verte ismét a Volánt, öt nap alatt másodszor.
Sapa Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana: 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)
2013.11.26. 22:13 |

Jól kezdődött a találkozó a Volán számára annak ellenére, hogy Marty Raymond vezetőedző eltiltása miatt nem ülhetett a csapat kispadjára, és szintén hiányzott Orbán, Varga, és Yellow Horn, előbbi kettő a fegyelemi bizottságnak „köszönhetően”, utóbbi sérülés miatt. Az első harmadban bár Bálizsnak még az elején volt védenivalója, a Fehérvárról szólt, több ízben is közel álltak a gólhoz Banhamék. Sőt, egyszer össze is jött, de a játékvezetők nem adták meg, már korábban szólt a síp.

A másodikban aztán csak sikerült betalálni, Sarauer passzolt Bnahamhez, aki nem hibázott és előnyhöz juttatta a SAPA Fehérvárt. Kevesebb, mint egy perccel a szünet előtt aztán megfagyott a vér az erekben, gólt szerzett a Ljubljana, de a játékvezetők ezt is érvénytelenítették, így maradt az 1-0.

Azt sejteni lehetett, hogy az egy lőtt gól kevés lesz a Ljubljana ellen, de azt senki nem gondolta volna, hogy nem jön az újabb fehérvári találat. És nem jött, és nem is volt elég. Öt perccel a vége előtt szinte a semmiből egyenlített a Ljubljana, Hebar lőtt Bálizs kapujába. Nem telt el három perc, és már vendégek vezettek, ezúttal Blackwater volt eredményes, 1-2. A végén ugyan mindent elkövetett a Volán az egyenlítésért, még Bálizs is lejött, de egyenlíteni nem sikerült, így ismét nyert az Olimpija Fehérváron, pedig a Volán többet tett a sikerért, csak éppen a helyzeteket be kell lőni, a 39-21-es kapura lövési arányért nem jár pluszpont…

Gólszerző: Banham, illetve Hebar, Blackwater