-
Festőművészek a szalonban
Szeretettel hívnak minden érdeklődőt a Közéleti és Kulturális Szalon következő programjára, Simon M. Veronika és Rideg Judit festménykiállításának megnyitójára, amely a Krisztus Király Plébánia Közösségi Házában lesz április 23-án, szerdán, 18 órakor.
2025.04.16. -
Meglepetés a parkokban
Hagyományosan idén is húsvétvasárnapi meglepetéssel készül a Vox Mirabilis Kamarakórus Székesfehérvár több pontján.
2025.04.16. -
Ajándék koncert a gyerekeknek
Vidám, zenés koncertet tartottak a Köfém Művelődési Házban a sérült gyermekeknek. A Kis Gyémántok Gyermekeket Támogató Egyesület eseményén az Arany János és az Ezredéves iskola diákjai vettek részt.
2025.04.16. -
Kilenc kórus mérte össze tudását
Gyermekdallal telt meg a Malom utcai Táncház. A Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ szervezésében idén kilenc kórus mérhette össze tudását városunkban az Éneklő Ifjúság hangversenyén.
2025.04.15.
Jelentkezz a Snétberger Programba! - muzsikuspalántákat támogatnak

Jelentkezni a snetbergerprogram@nemzetitehetsegkozpont.hu email címre elküldött videóval, valamint a https://www.snetbergercenter. org/hu/Legyel-a-diakunk címen kitölthető űrlappal lehet április 30-ig.
„Tehetségesnek tartod magad? Vagy csak szeretsz muzsikálni? Nyitott vagy a klasszikus zenére, a jazzre? Elmúltál 12, de nem vagy még 22? Szeretnél világhírű művészektől tanulni? Akarsz jó zenekarban muzsikálni?” – írja felhívásában a Snétberger Program, amelyet a Snétberger Alapítvánnyal közösen a Nemzeti Tehetség Központ hívott életre.
A tehetséggondozó ösztöndíjpályázatra olyan 12-22 év közötti hátrányos helyzetű fiatalok jelentkezését várják, akik már játszanak valamilyen hangszeren, érdekli őket a zene és mindenük a muzsika. Ők a sikeres felvételi után egy évig ösztöndíjas diákként tanulhatnak majd a Snétberger Zenei Tehetség Központban. Az év során egy mentor kíséri a munkát, mint például Snétberger Ferenc, Oláh Tzumó Árpád, Lamm Dávid, Tóth Mátyás, Pocsai Kriszta, Lakatos György vagy Csík Laura, és olyan kiváló vendégelőadóktól is elleshetnek egy-két fortélyt a hallgatók, mint David Friedman, Tony Lakatos vagy Roby Lakatos. A rengeteg egyéni hangszeres, zenekari, zeneelméleti és improvizációs óra mellett tanulhatnak angol, beás és lovári nyelvet, Alexander testtudat módszert is a fiatalok, és nagy előny, hogy lesznek olyan mentorok is, akik segítenek a továbbtanulásban, pályázatírásban számukra.
A jelentkezéshez nem kell mást tenni, mint egy videós anyag keretében megmutatni, hogy mit is tudnak a pályázók: a szervezők azt kérik, hogy a gyerekek mondják el nevüket, életkorukat a videó elején, és azt, hogy hol élnek, mióta zenélnek és kitől tanulnak jelenleg játszani.