-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Jelentős forgalomcsökkenés és létszámleépítés a Garzon Bútornál
A kedvezőtlen piaci körülmények következményeként másodszor kényszerül létszámcsökkentésre az idén a székesfehérvári Garzon Bútor Rt. Márciusban 75 dolgozójától vált meg, a következő napokban pedig mintegy 100 szakember kap értesítést munkaviszonya megszűnéséről. A magyar tulajdonú vállalkozásnak az év elején még 207 szakembere volt, március-áprilisban 135 főre csökkent a létszám, a most következő létszámleépítést követően pedig 35 dolgozója marad.
A kedvezőtlen piaci körülmények következményeként másodszor kényszerül létszámcsökkentésre az idén a székesfehérvári Garzon Bútor Rt.; márciusban 75 dolgozójától vált meg, a következő napokban pedig mintegy 100 szakember kap értesítést munkaviszonya megszűnéséről.
Nagy Alajos elmondta: a fő profilként minőségi irodabútorokat, illetve kisebb mennyiségben lakossági korpuszbútorokat gyártó cég tavaly 69 millió forint adózás előtti nyereség mellett 2,5 milliárd forint árbevételt ért el. Az idei esztendőre minimális nyereség mellett 1,9 milliárd forint árbevételt tervez a társaság.
A magyar tulajdonú vállalkozásnak az év elején még 207 szakembere volt, március-áprilisban 135 főre csökkent a létszám, a most következő létszámleépítést követően pedig 35 dolgozója marad.
Az elbocsátásra kerülő dolgozók valamennyi törvényes, illetve a kollektív szerződésben biztosított járandóságot megkapnak - jelentette ki az elnök-igazgató.
Nagy Alajos úgy fogalmazott: az európai és a hazai bútorpiacon már korábban elindult kedvezőtlen folyamatok miatt kényszerült erre a lépésre a cég.
"A hazai piacon minden bútorfajtánál visszaesett az értékesítés. Az állami megrendelés minimális, az exportpiacok drasztikus beszűkülése miatt pedig a belföldi forgalomban megjelentek az eddig csak exportra termelő cégek termékei. Óriási az árverseny, amit tovább erősített a nagyon olcsó távol-keleti és kelet-európai importbútorok megjelenése"- mondta az elnök-igazgató.
Hozzátette: mindezek miatt a magyar bútoripar termelése tavaly a 2002. évinek már csak 67 százaléka volt. A Garzon Bútor Rt. akkor még kedvezőbb évet zárt, 10 százalékkal esett csak vissza a termelése. Az idei év első öt hónapjának a teljesítése viszont már a székesfehérvári cégnél is 70 százaléka volt csak a tavalyi hasonló időszak termelésének.
A piaci gondok következményeként a vállalkozás már tavaly rákényszerült országos stúdióhálózatának a leépítésére. A 16 stúdióból tavaly négy, az idén eddig kettő bezárására kényszerült, és a következő időszakban további három megszüntetését tervezi.
Mivel egyelőre nem mutatkoznak a piaci fellendülés jelei, és sem a nyugati, sem a keleti exportnak nincs realitása, a vállalkozás a valós igényekhez alkalmazkodva, a kisebb teljesítményű berendezéseket működtetve igyekszik versenyképesen a piacon maradni. Továbbá drasztikusan csökkenti a termelési költségeket és részt vesz az állami cégek által meghirdetett pályázatokon.
Emellett igyekszik olyan szakmai befektetőt találni, amely piacot is teremt a gyár korszerű technológiájának és a megmaradó szakembergárda tudásának hasznosítására - mondta a cég elnök-igazgatója.