Jó kezdet - Albacomp siker a Nyíregyháza ellen

A tőle elvárható iramban kezdte első bajnoki mérkőzését az Albacomp. A második percben már 8-0-ra vezetett a csapat. A negyed felénél kezdett éledezni az NYKK és szép külső dobásokkal a hetedik percre le is faragták hátrányukat. Azonban az Alba még megnyomta az utolsó perceket, így a negyed vége 25-18 lett. Az Albacomp simán húzta be a kötelezőt az NYKK ellen.
Albacomp – Marso-Vagép NYKK 86-71 (25-18, 25-12, 19-20, 17-21)
2010.10.10. 10:28 |
 A tőle elvárható iramban kezdte első bajnoki mérkőzését az Albacomp. A második percben már 8-0-ra vezetett a csapat. A negyed felénél kezdett éledezni az NYKK és szép külső dobásokkal a hetedik percre le is faragták hátrányukat. Azonban az Alba még megnyomta az utolsó perceket, így a negyed vége 25-18 lett. Az Albacomp simán húzta be a kötelezőt az NYKK ellen.

A második tíz percben jelentősen visszaesett a Nyíregyháza dobóteljesítménye, így már nem tudták tartani a lépést a fehérvári pontgyárral. Húsz pontos különbséggel vonulhattak a csapatok a nagyszünetre.

Nagy iramban és parázs hangulatban teltek a harmadik negyed percei. Sok szabálytalanság volt a pályán. A palánk alatti játékteret ebben a negyedben egyértelműen Sitku Ernő uralta. Az etapot a Nyíregyháza nyerte, de még mindig 19 pontos hátrányban voltak a vendégek.

Az utolsó játékrészben inkább a nyírségiek akarata érvényesült, agresszíven védekeztek, aminek az eredménye a sok labdaszerzés lett. A hazaiak egy kicsit motiválatlanul játszottak ezekben a percekben, amit a vendégek igyekeztek is kihasználni. Pár pontot még sikerült faragni piros-kékeknek, de a mérkőzést az Albacomp magabiztosan nyerte.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: Jól kezdtük a mérkőzést, minden játékelemet meg tudtunk valósítani, amit elterveztünk, gyakorlatilag a mérkőzés is eldőlt. A harmadik negyedben több hibával játszottunk, sajnos teret engedve ezzel a vendég csapatnak. Ezzel, illetve az utolsó negyeddel nem vagyok elégedett, de ennyi az elején még belefér.

Ferenczi Tamás, az NYKK edzője: Az első félidőt egy kicsit megilletődve kezdtük, de azt hiszem, hogy a második játékrészben nyújtott játékunkra már lehet építeni. Gratulálok az Albacompnak!