Jól kezdett, de a végén megint elbukott az Alba Fehérvár

24-10-re is vezetett az első negyedben az Alba Szombathelyen, de a sok büntetőt dobó hazaiak még szünet előtt megfordították az állást. Utána ismét a fehérváriak percei jöttek, ám már nem sikerült megnyugtató előnyre szert tenni. A végjátékban a Falco volt a szerencsésebb, amihez kihagyott Alba-büntetők is kellettek, így újabb vereséghet szenvedett Góbi Henrik csapata.
Falco KC Szombathely - TLI-Alba Fehérvár 100-96
2015.03.18. 20:49 |

A nyolcadik percben a jó támadásokat vezető, és ekkor még a palánkját jól védő Alba tizennégy ponttal vezetett a dobóformáját nem találó Falco ellen! Korai szakasza volt a meccsnek, de reménykedtünk, hogy sikerül elbizonytalanítani a hazaiakat, akik a Savaria Arénában mindig ponterősen támadnak, ám védekezésük nem az igazi. A támaszt ezúttal a büntetővonalon találták meg a szombathelyiek, az első negyedben húsz pontjukból tizenkettőt személyi hiba után dobtak, avagy próbált keményen védekezni az Alba… Sajnos el is olvadt a korábbi nagy előny, mert elvesztette a fonalat az addig Kalve és Kormah pontjaira építő vendégcsapat. De jött Csorvási, és miután egy pontra felzárkózott a Falco, egymaga hetet szerezve ismét szellősebbé tette az állást. Várható volt, hogy a triplavonal mögül próbálja megnyerni a meccset a Szombathely, hiszen két fordulóval korábban a fehérvári csarnokban is elsüllyesztettek tizennégy hármast. Most azonban ez a fegyver nem annyira sült, így szenvedtek, de zárkóztak a hazaiak. Perl és Váradi révén ismét két fiatal magyarral vitték végbe a fordítást még az első félidőben, de a szünetig csak minimális előnyt szerzett a Falco. Igaz, ez is fájó volt az említett jó fehérvári kezdés, a tizennégy pontos előny után…
Úgy tűnt, az öltözőben összekapták magukat Juhosék, mert a térfélcserét követően ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést. Supola, kromah és Kalve kosaraival egy 7-0-s rohammal nyitottak, a vasiak délszláv különítménye, Majstorovic, Martinic és Krstanovic kellett hozzá, hogy tapadjon a továbbra is sok büntetőt dobó Falco. Az Albában ezen a meccsen volt a leghalványabb az eddig mindig remeklő Mitchell, Tóth Péter ellenben, ha kicvsit késve is, de „beszállt”. Õ és Simon Balázs tett róla, hogy az utolsó negyed előtt fehérvári előnyt mutasson az eredményjelző (79-76). A negyedik negyedben nehezebben indult be a ponttermelés, ami kedvezett az előnyben lévő vendégcsapatnak, de hiába 86-81 ide, majd hiába dobott triplát három perccel a vége előtt Kromah – a hazaiak mindenre tudtak válaszolni. Ekkor ők csináltak 7-0-át, és ezzel végleg átvették a vezetést, mondani sem kell, az utolsó percekben… Megismétlődött az is, amit a Szeged ellen nehéz volt elhinni: kapott esélyt az Alba, hiszen Kromah és Mitchell is büntetőzhetett négypontos hátrányban, de mindketten kihagytak egyet. Az ellenfél nem tette meg ezt a szívességet, ráadásul az utolsó szalmaszálba kapaszkodó Fehérvár időkérése után Kromah vonalra lépett, vagyis visszaadta a labdát a hazaiaknak. Így aztán elkönyvelhettük az „ezredik” végjátékban elvesztett meccset. A 100-96-os vereség azt jelenti, akkor van valós esély a rájátszásra, ha minden további meccsét megnyeri az Alba a középszakaszban.

Falco KC Szombathely - TLI-Alba Fehérvár 100-96 (20-26, 29-21, 27-32, 24-17)

Falco: MARTINICS 18/6, Váradi 7/3, PERL 22, Majsztorovics 8/6, KRISZTANOVICS 24 Csere: WILL 9, Dukics 8/3, Bognár 3, Simon K. 1.
Alba: TÓTH P. 13/3, Mitchell 9/3, Supola 9/3, KALVE 16/3, CSORVÁSI 18 Csere: KROMAH 20/9, Simon B. 9/3, Juhos 2, Kovács Á.