Jól szerepeltek a fehérvári csapatok a Bécs-Budapest Ultramarathonon

A remekül helytálltak a fehérvári csapatok a nemzeti ünnepünkön, október 23-án befejeződött Bécs-Budapest Ultramarathonon. A Soós Péter vezette Pannon Limes Ultra a 20., míg a Kaufer Tamás féle, Vérteskozma rock ’n roll csapata a 34. lett. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság alakulata a 22-ik helyen zárta a több mint 300km-es váltó futást.
2013.10.25. 09:50 |

A Bécs-Budapest-Pozsony közti 323km-es távnak azzal a céllal vágtak nekik a fehérvári csapatok, hogy öt napa alatt jó hangulatban, épségben, egészségben teljesítsék a viadalt. Természetesen, ahogy az ilyenkor lenni a szokott, az is felmerült kérdésként, melyik a jobb fehérvári alakulat. Mivel évek óta együtt futó baráti társaságról van szó, ne gondoljuk, hogy vérre menő harcot hozott a verseny, bár a két kapitány, a Pannon Limes Ultra csékája, Soós Péter és a Vérteskozma rock ’n roll „frontembere” Kaufer Tamás összecsapását külön figyelemmel követték a társak. Erre pedig a 3. napon, Bőny és Nagyigmánd között került sor, a 15km-es meccset végül Kaufer nyerte, 40 másodperccel.
Összesítésben a Pannon Limes Ultra 30:34:51-es időeredménnyel a 20-ik, míg a Vérteskozma rock ’n roll 34:42:56-tal a 34-ik helyen zárt.

A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság 31:29:10-zes eredménnyel a 22-ik legjobb csapat lett a mezőnyben.