-
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15.
Jövő évi E.U pályázati lehetőségeket mutatnak be Székesfehérváron
A jövő évi pályázati lehetőségeket bemutató programsorozat egyik első állomása lesz Székesfehérvár. A 2004-es EU-s, magyar nyelvű, magyar intézményekhez benyújtandó pályázatokat december 10-én ismertetik a városban.
Az Európai Unió 2004-ben 840 millió eurós támogatási keretet biztosít a magyarországi pályázóknak. Ezt egészíti ki a harmincszázalékos magyar társfinanszírozás, így összesen mintegy 1,1 milliárd eurós támogatást lehet szétosztani 2004-ben a magyar pályázók között.
Az európai támogatás 36,13 százaléka a gazdasági versenyképesség és az agrár- és vidékfejlesztési operatív programokhoz, 26,79 százaléka a humán erőforrás fejlesztési operatív programhoz, 15,74 százaléka a környezetvédelem és infrastruktúra operatív programhoz, 16,93 százaléka a regionális operatív programhoz kötődik. A kohéziós alapot is figyelembe véve, közösségi források 46,6 százaléka fordítható infrastruktúra-fejlesztésre.
Az operatív programok programkiegészítő dokumentumai tartalmazzák, hogy milyen jogcímen lehet majd pályázatot kiírni, mekkora forrás áll rendelkezésre, milyen célt szolgál, illetve mekkora önrésszel kell rendelkeznie a pályázónak. A jövő évi pályázati lehetőségeket bemutató programsorozat első állomása december 3-án Debrecen lesz, majd december 10-én Székesfehérváron, december 15-én pedig Pécsett mutatják be a jövő évi EU-s pályázatokat.
A program-kiegészítő dokumentumok tanulsága alapján jövőre az öt operatív program részeként 54 pályázati célt hirdetnek meg. A Humán Erőforrás-fejlesztési Operatív Programon belül 15, a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program (GVOP) részeként 13 különféle célra lehet pályázni. Ennek része az e-gazdaság és e-kereskedelem fejlesztésére, valamint az internetes megjelenésre szánt, összesen 17,2 milliárd forintos támogatás.