-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Kalandozás a mese világában dallal és hangszerekkel
Több mint 1300 gyermek énekelt és játszott együtt Szőnyi Annával és Varró Jánossal szeptemberben nyolc helyszínen Fejér megyében. A székesfehérvári Tálos Edit Alapítvány az NKA Halmos Béla Program Kollégiumnál pályázott sikerrel, és tartott 13 előadást Játsszunk, játsszunk valamit… - népi játékok és népi hangszerek gyermekeknek címmel. A projekt ma a Széna Téri Általános Iskolában zárult.
2021.09.30. 13:04 |
Több mint 1300 gyermek énekelt és játszott együtt Szőnyi Annával és Varró Jánossal szeptemberben.
A székesfehérvári Tálos Edit Alapítvány igazán nemes célt tűzött ki maga elé. Feladatának tekinti, hogy minél több óvodással és kisiskolással megismertesse a magyar népi kultúra elemeinek egy részét, így a népi gyermekjátékok és népi hangszerek sokaságát, gazdag világát.
Népi játékok és népi hangszerek a Széna Téri Iskolában
Az előadás, a Játsszunk, játsszunk valamit… - népi játékok és népi hangszerek gyermekeknek címet viseli, mely árulkodik annak interaktív jellegéről. A résztvevő gyerekek a bemutató során a Só című mese átdolgozott világába csöppenek, ahol a legkisebb királylány felé támasztott három próbatételt oldják meg Bergerné Szőnyi Anna vezetésével. A próbatételek teljesítésének jutalmául a mesetörténet másik főhőse, egy elvarázsolt herceg, Varró János népzenész, pedagógus egyre több hangszert mutat meg a kíváncsi, zeneszerető királylánynak, ezáltal a gyerekeknek is.
A játékos kerettörténet helyt kínál több népi gyermekjáték, népdal közös eljátszására, eléneklésére és mindeközben a gyerekek rendszerezett módon megismerkednek olyan hangszerekkel, hangkeltő eszközökkel, mint például: tikfa, fűzfa babacsörgő, kereplők, doromb, köcsögduda, dob, furulyafajták, magyar kecskeduda, körtemuzsika, okarina, citera, tekerő, koboz, tambura. A pályázat megvalósításának előfeltétele, hogy az előadást minimum 100 fős nézőközönség előtt kell az előadóknak megvalósítaniuk, ennek köszönhetően a jelenlegi pályázati ciklus több mint 1300 gyermekhez jutott el díjmentesen, a pályázat támogatásával.
A szervezet bízik abban, hogy jövőre is eredményes pályázatot nyújtanak be a Halmos Béla Program Kollégiumához és az előadók további helyszínekre is eljuttathatják műsorukat és ez által teljesülhet vágyuk, miszerint Fejér megyében egyre több kisgyermek ismerheti meg a népi hangszerek és játékok sokszínű világát.